jdi na obsah

Transdrive

Transdrive byla druhou z čistě psy-tranceových akcí pořádaných agenturou HEDONIX. Jako místo pro party byla vybrána Sportovní hala Brumlovka. Neosobní chladné prostředí různých ...Transdrive byla druhou z čistě psy-tranceových akcí pořádaných agenturou HEDONIX. Jako místo pro party byla vybrána Sportovní hala Brumlovka. Neosobní chladné prostředí různých skladů a sportovních hal se hodí výborně pro techno, ovšem psychedelic trance party je zcela o něčem jiném a nejlépe se hodí pro open airy v přírodě. Zkulturnit podobně rozsáhlý prostor nezbytnými UV dekoracemi se zdálo původně nemožné, ovšem všechny obavy rozptýlili Shakti Twins, kteří přivezli opravdu nádherné obrovské UV plátna s neuvěřitelnými snovými motivy různých iluzorních světů plných hub, bůžků, alienů apod. některé vlastní, většina ale od svých holandských přátel ze skupiny UV výtvarníků (jméno mi bohužel vypadlo). Jelikož dorazili i Fluorobotanics, tak bylo dekorací opravdu dostatek a celý prostor se podařilo pomocí několika UV lamp dokonale rozzářit.

Vynikající byla i světelná aparatura - barevné scany a různé vychytávky. Snad poprvé v životě se mi líbily světla u psy-trance, jinak totiž dávám přednost pouze dekoracím a UVčkům.

Party začala v deset hodin a první půlhodinu jsme s přáteli strávili zkoumáním prostředí party. Kromě opravdu povedeného mainstage byly k dispozici i dva bary, jeden ve stylu chilloutu a oddělená chilloutová čajovna. Naneštěstí jsem v těchto místech moc nepobyl, ale mnoho unaveným lidem jistě podobná vychytaná místa, která jsou nedílnou součástí každé psy-trance party, zpříjemnila chvilky odpočinku nebo rozhovoru s ostatními partypeople.

O půl jedenácté konečně začala samotná akce - o úvod se postaral LookE z Hedonixu. Tento začínající DJ se mi do paměti zapsal z některých minulých akcí svými celkem nesourodými sety, kdy míchá staré a nové věci různých stylů, což jako celek poněkud ztrácí kompaktnost a vývoj. Ovšem většině lidí, kteří slyšeli psy-trance poprvé to jistě nějak zvláštní nepřišlo a dobře se bavili. Po něm nastoupil Raw-e, který jako obvykle nakopl lidi svým moderním psychedelickým trancem občas brousícího až ve vodách psy-techna. Rozjeté lidi, kteří už kolem druhé hodiny byli většinou spokojeně vyspejsovaní dostali do ještě vetšího varu Transdriver, kteří vtrhli na parket a možná trochu zbytečně šoumensky ( i když v té chvíli to nikomu nevadilo), předvedli pár kousků ze své produkce. O závěr se postaral DJ BEN, který hrál opravdu velmi kvalitní nevídaný psy-trance. Kvalitu setu ovšem snižovaly jeho místy celkem rozjeté mixy, škoda.

Akce skončila v půl desáté a po SHAKTI to byla až na drobnosti další povedená akce v režii HEDONIXU. Myslím, že plno lidí poznalo zase něco nového a slovo ’taneční hudba’ pro ně získalo nový, do té doby neznámý rozměr.

    16.03.2001 | Miro t-man | reporty