jdi na obsah

NEWS

FuturoLogické SymBiosium až v červenci 2025

Article icon

Sypu si hlavu pestrobarevným popelem a omlouvám se všem, kdo se na Bio těšili už letos v září... Vzhledem k nečekaně hutné vytíženosti v práci a v jiných civilních sférách bych připravit Bio letos v důstojném a tak košatém rozsahu absolutně nestíhal. Nový termín je od 11. do 14. července 2025 tamtéž (Jinotaj + prostory barokní zámecké zahrady ve Valči u KV).

Video z Vítání jara 2024

Article icon

Vítali jsme v Poděbradech jaro (tak snad už) na akci Independent Theory / Lolly / Boss Baru. Pokračování psytrance hudebních hrátek dnes večer v Centrále na Psy Ctrl: Digital Forest Festival Warmup.

gondar | reporty

Čím víc nahlas, tím víc Adidas

Article icon

Možná máte opravdu rádi hudbu s názvem psytrance. Ale ještě o malinký kousek více máte rádi své uši. Proto na některých akcích (ať už v klubech nebo na openairech) trpíte z důvodu fenoménu, který nazývám "čím více nahlas, tím více Adidas".

gondar | magazín

Video ze křtu knihy povídek k psytrance akcím: Psy Ctrl: Budíčkové příběhy

Article icon

16.3.2024 proběhl v pražském klubu Centrála křest vodou z tamních hajzlíků. Někteří z kmotřiček a kmotříčků zahráli psytrancové poskakovačky a zároveň se jali zlít nad kýblem igelitku s fleshkou, na které byla ekniha.

gondar | reporty

Jak tancují lidé s pohybovým postižením

Article icon

Diana Dufková dala dohromady rozhovor s Hankou Grygarovou, DJane Shealou. Ta se zasazuje o možnost většího počtu hodin asistence pro lidi s hendikepem po vzoru skandinávských hnutí typu "Independent Living". Navzdory svému pohybu na vozíku je DJkou a příznivkyní tance u elektronické hudby. Jejím přáním je tedy také zvýšení počtu bezbariérových klubů v České Republice a vytvoření jejich seznamu. Dozvíte se například, o čem si s lidmi s hendikepem v rámci "small talk" na parketu popovídat, čím jim pomůžete, čím naopak ne a jak se jí "tak trochu hrálo" na psytrance akci.

gondar | magazín

Video z benefice pro Djane Shealu

Article icon

Jste husťáci a husťačky: spojením tancujících komunit Nyx.cz, psytrance.cz a Klubu Centrála jsme v sobotu Djane Sheale přihodili do klobouku 8700Kč (včetně borce, který poslal po akci 1023Kč).

gondar | reporty

Benefice pro Djane SHEALU a představení Ex-LAZAR DJ teamu ;)

Article icon

Sheala je pohodová holka z Brna, kterou znám z tamních psytrance akcí. Kdysi si ji pamatuji ještě tancující. Ale již tenkrát nohy a tělo prý bolely.

gondar | magazín

PANTOMIMAN - JUMPSTREET - PSYNONIMA - PSY MR V PRAZE !!!

Jak bude celá Winter Tales akce probíhat?

digitalforestfe... | novinky

Psy Ctrl: Solar Flash v Centrále

Article icon

Někteří z vás si již začínají všímat předzvěstí solárních záblesků i v rámci vašeho zde aktivního inkarnačního avatara. Jeden ze záblesků proběhne tuto sobotu v Centrále ;)

gondar | novinky

Microvideo ze stejdže Digital Forest Festival 2023

Article icon

Video a shrnutí.

gondar | reporty

Umístěnka do Psychedelické léčebny Mácháč 2023

Article icon

Festivalová série Psychedelických léčeben nám v průběhu let přinesla hodně zavýskání si na stagi. Je to však tak, že předprodejů není tento rok dost, potřeba na zaplacení nákladů a tedy konání je alespoň 80 kousků umístěnek.

gondar | novinky

KLIMENT - rozhovor

Fenix icon

Kliment Dichev je na elektronické scéně pojem již více než patnáct let a reprezentuje různé elektronické žánry: progressive, psytrance, techno, ambient, idm, dokonce DnB. ***přečti si rozhovor s ním https://fenixfestival.cz/... nebo pokračuj dál ve čtení zde*** Jeho hlavní projekt je exkluzivně uváděn na Zenon records – hraje unikátní směs techna a dark progresivu v hlubokém atmosférickém rámci podtrženém pevnými groovy. Jeho hudba otřásla téměř každým velkým tanečním parketem tranceových festivalů na všech šesti kontinentech. Jeho druhý sólový projekt Once upon a time, nyní etablovaný a vystupující po celém světě, je rychlejší ranní/večerní psytrance s neobvyklými zvuky, často splývající s filmovou partiturou a organickými prvky. Podepsán na Forestdelic Records.
*** Oba projekty uslyšíte naživo v ekluzivním 3 hodinovém setu již za týden na https://fenixfestival.cz ***

kashmir | novinky

Oslava SpoluZemě Vrábsko

Article icon

Měli jste rádi psytrance / psychill tancovačky ve Vile Flora ? Pokračujeme ! Viláci se před časem přesunuli do Vrábska (80km z Prahy, 216km z Brna, 77km z Českých Budějovic) a budují našláplou ekovesnici. V rámci oslavy 10 let spolufungování to tam bude možné okouknout. Koupání, lesy, workshopy, dětský koutek, výlety a tak ;)

gondar | novinky

Video z Psy Ctrl: Zero Dawn

Article icon

Video ze sobotní Centrály.

gondar | reporty