jdi na obsah

Report z festivalu BOOM v Portugalsku

Partička českých freaků se vydala na svátek všech psytrancerů. Výběr djs a live actů byl opravdu vynikající a přinesl jen málo zklamání. Hrát se začínalo ve 23.00 a hrálo se tak do 14.00 či déle. Celý festival se nesl v duchu hodně pozitivního a moderního psy-trancu. Občas se zavzpomínalo na staré dobré fláky.

Po půlroce příprav, plánů a dohadů konečně nastala doba odjezdu na největší psyfest tohoto léta BOOM 2000. Většina nás jela auty, někteří se dopravili vlakem či letadlem. Na místě se nás sešlo asi tak 25 (samozřejmě spolu s ostatními asi 8-9000 tisícii psyfreaky). Cestu snad nemá smysl popisovat - 2 a půl dne v autě moc zážitků nepřineslo až na dvě přenocování (Francie,Španělsko).

Na festival jsme dorazili spolu se cymoonovci v pátek odpoledne. První dojem - nádherný středozemský les, 40 ve stínu, barevní lidé. Nádhera. Místo bylo organizátory absolutně skvěle vybráno, celý den stín, blízko k oceánu. Pátek byl pro nás pro všechny seznamovací večer s tímto krásným místem. Celý festival byl neuvěřitelně rozsáhlý, ale vsechno bylo pomerně blízko, takže jste nenachodili desítky km jen tak mezi davy (jako na Solipse pozn. 604t-m).
Základní rozdělení prostoru bylo asi takovéto - Caravan and camping area (dál už se muselo po svých), zóny zábavy, utrácení, meditace, relaxace a tance.
Main stage - centrum všeho dění - místo pro 5000 (i víc) lidí. Užasné decorace, UV fraktály, reprobedny vysící ve vzduchu, quadrant sound, UV světla po stromech, dvoumetrové houby, rozprašovače vody na lidi, laser dělo - pure madness.
Chill out - asi tak pro 500 relaxujicích lidí, nepospatelně kouzelné decorace okolo stromů, kvalitní zvuk (občas trošičku rušený Main stagem - ale fakt jen trošku).
Journeys area - experimentalni prostor asi tak pro 200 lidí, super zvukově rešený, ale asi už nezbyly žádné dekorace - prapodivná hudba, někdy zajímavá, jindy naopak. Hodně povedený byl jakýsi dj hrající aciddub, a druhý hrající něco jako heavy house :) Vsechny tyto stage byly openair.

Convension area - stan pro různé diskuze, promítani filmů (goa 1998, south afrika 2000 atd). Tuhle oblast jsme vynechali, jelikož se vetšina těchto akcí konala přes den, kdy jsme prchali buď na pláž nebo do okolních měst.
Children area - pro rodinky s malými freaky.
Market area - oblečení, desky, decorace, vonné tyčinky.
Food and drink area - moc dobré pochoutky, Chai, friut koktejly, atd..

A teď k hudbě - výběr djs a live actů byl opravdu vynikající a přinesl jen málo zklamání. Hrát se začínalo ve 23.00 a hrálo se tak do 14.00 či déle. Celý festival se nesl v duchu hodně pozitivního a moderního psy-trancu. Občas se zavzpomínalo na staré dobré fláky. Vynikající set předvedl např Dj ANTI, Nick Doof, LUKE PSYWALKER, Serge Souque a samozřejmě DJ ANTARO. Každý z nich měl vytříbený styl, každý hrál jinak. Někdo hrál hodně neznámé nevídané věci, jiný měl set postavený na vlastní produkci. Mě osobně se hodně líbil Luke Psywalker a DJ Antaro.
Live acts - každou noc jeden live act, od 5 hodin ráno (doba kdy jsme většinou vstávali) - tady bylo par zklamání : Texas Faggot - prišerný zvuk. Jinak skvěle znějící PARA SENSE se asi hodně špatně vyspali (jestli teda spali), protože to byla fakt hrůza. No ale zato švédská elita LOGIC BOMB, S-RANGE a ATMOS se předvedli nejlíp jak mohli a stálo to opravdu za to. Ke konci si nemůžu odpustit mírné srování s loňským mega festivalem Solipse v Maďarsku. Podle mě byl boom po všech stránkách lepší, profesionálně zorganizonanou akcí (minimální změny line-upu), bez megalomanských předpokladů. Celé prostředí bylo neuvěřitelně přívětivé, příjemné, uklidňující.

No obávám se toho, že tenhle report opradu není vyčerpávající, ale o to snad ani nejde. Bylo toho tolik, že se to musí zažít.

    15.03.2001 | tv | reporty