jdi na obsah

PSYKOVSKY - představení dalších umělců

Psykovsky plakat

Ve Storm klubu 22.2.2014, na akci, nesoucí totožný název jako jméno jejího headlinera, nadžánrového elektronického hudebního vizionáře PSYKOVSKY, vystoupí mimo něj i mnoho dalších uznávaných umělců z Česka a Slovenska. Informace o první části z nich si můžete přečíst v následujících medailoncích. Další info, převážně pak o lidech, kteří budou zajišťovat vizuální stránku party, přineseme příští týden.

Tripko a Smokey Quartz
duo vzniklo v roce 2006. Za krátkou dobu pak zkusili společné frekvence přeměnit na trvalejší vztah a začali produkovat společnou muziku, která je významně podporovaná světoznámým slovenským producentem Petrem Kubalom alias Cosmo. On byl právě tím, kdo ukázal Smokeymu základy magie tvorby moderní elektronické hudby. O něco později zasvětil do skládání muziky Smokey svého kolegu Tripka a od té doby se společně věnují tvoření hudby, společnému mixování a organizaci psychedelických akcí. Styl, který prezentují, lze shrnout pod škatulkou Hi Tech. Momentálně produkují tracky pro nahrávací studio Noise Poison Rec., kterému vděčí za možnost prezentovat svou hudbu celosvětově. Nejznámější tracky, které vytvořili, nesou názvy: NEW CHAPTER, PHOSPHORUS, STARGATE a novinka, kterou zahrají poprvé na party s Psykovskym v Praze: KASANGA. Na jejich set se můžete těšit hned po tříhodinovém vystoupení Psykovskyho, na které plynule navážou.

Dj Psyrix
je český hudebník s řecko-polskými kořeny žijící v Praze. Jeho djská kariéra začala v roce 1998 na české undergroundové techno scéně. V roce 1999 se stává jedním ze zakládajících členů Hedonix. Dohromady s Perplexem, Prenatalem a Searcherem začali pracovat na prvních českých psychedelických festivalech, podporovaných vlastní Vibrations show v rádiu Akropolis. V roce 2010 Psyrix získal v Amsterdamu titul z audio inženýrství a nastartoval projekt, který pojmenoval Silent Studio, jež se specializuje na kreativní media a zvukový design. Psyrix je známý svým pro český psytrance nepříliš typickým stylem mixování, kdy netvoří pouhé přechody, ale drží linii mixu ve výrazné části prostoru setu. Důležitá je pro něj exceletní kvalitu zvuku a preferuje organický forest trance s mnoha zvraty a zápletkami. Hrál na festivalech po celé Evropě. Na party ve Stormklubu vystoupí hned v úvodu.

Kashmir
se pohybuje na psytranceové scéně od roku 2005. Od té doby se podílel na všech velkých psychedelických festivalech v ČR (HedoniX, Bio, Cosmic Frog/Ufo Bufo..) Ve své tvorbě propojuje obraz se zvukem. Je členem MimoTV / Alien broadcasting centrály www.mimo.cz. Pro návštěvníky večírku si nachystal úplně nový chillout set a připraví půdu pro Darjeela.

I-One (Ivan Jašek)
je multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, live DJ. Hudbě se věnuje více jak dvacet let. Začal vystupovat s kytarou, perkusemi a hlasem. Působil jako sólový hráč, prošel také řadou skupin a projektů (například Bhaktar – aghánská tradiční hudba, Jump – funkyrock, Shivanam – Ethno, World music, chill-out a taneční obdobu - SHIVATRANCE project - psytrance 2002). Ze začátku se I-One soustředil zejména na živé hraní s akustickými nástroji, později začal přidávat elektronické samply a efekty a rozšířil pole působnosti také na elektronické hudební styly, chill-out, ambient, psybient, goatrance, psytrance. Díky spolupráci s dalšími hudebníky - Dj Five, Atati (Ukr), Slavek Forman (Litv.), obohatil svou tvorbu o řadu prvků z různých kultur a stylů (domorodé šamanské rytmy, tradiční hudba indická, perská, jihoamerická). V dnešní době stále vystupuje se svou skupinou Shivanam, tanečním projektem Shivatrance a jako liveDJ I-One. Většina skladeb z jeho setů je vlastní produkcí, během živého hraní k nim přidává mnoho dalších zvuků a melodií. Na party Psykovsky vystoupí v chilloutu.

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/1399785036933736/
Předprodej: http://bit.ly/psykovsky_storm

13.02.2014 | lolla | novinky