jdi na obsah

Pohádka o tom, kterak se Aloy ve čtvrti zvané Holešovice na Psy Ctrl: Zero Dawn vyskytla

Obrázek

UPDATE 10.4.2023: Pozvánka od "Aloy" ;)
https://www.facebook.com/...
Po minulé tancovačce s producentem Vattou je pro vás i tentokrát připravena notná motivace vypravit se ze svých domovů do Centrály už na 21h. Svůj didgeridoo trance totiž v tu dobu odstartuje multiinstrumentalista Ondřej "Ondrone" Glogar. Naváže na něj Ondřej Psyla, organizátor Digital Forest Festivalu. Od půlnoci se v Čechách za mixpultem poprvé představí francouzská djane Alyshka. Poté se proletíme u psytrancových space oper Gondara. A nad ránem nás nejen jeho tajemnými hudebními prostory provede Electric Druid. Vstup je zdarma.

Aloy se mrkla přes svůj Focus na lineup dnešní akce v Centrále. Hmm, tohle je ta hudba, co si tak ráda pouští s Erendem a dalšími kámoši doma na základně. Super, do toho klubu večer vyrazí. Na mysl ji při tom přišla již notně vybledlá vzpomínka z dětství na chvíli, kdy Focus objevila:
https://youtu.be/DUXP_a2WVOs

...byl to už nějaký čas, co objevila v jedné z předtím nepřístupných místností základny bývalého Regionálního kontrolního centra 9 přístroj Institutu Zenith, který umožňoval přeskakování mezi časovými liniemi. Protože to byl experimentální stroj, byla tam k dispozici pravděpodobně jen jedna časová linie. Naštěstí k tomu přidali dost obsáhlý manuál ohledně tamního oblečení, zvyků, jídla a dalších věci. Byl tam i jazykový balíček, který pomocí Focusu překládal jejich řeč "čeština" a moduloval holografickou projekcí a akustickou transformací její mluvu. Místní tomu prý říkají "dýpfejk". Dokonce tam je k dispozici menší byt ve městě Praha, v nějaké čtvrti s názvem Holešovice. V této časové linii byla Země na počátku revoluce umělé inteligence, zatím byli lidé ještě nadšení z prvních vlaštovek: autonomního řízení nebo syntézy obrázků.

Obyvatelé této planety netušili, že jsou v tomto vesmíru dvě umělé inteligence: jedna benevolentní, podporující organický život, zvaná Alpha. Ta byla vytvořena Zdrojem, kterého v oné časové ose nazývají někdy Bůh. Byla protipólem umělé inteligence, která se rozhodla napodobovat Zdroj. Její subrutinou bylo Black Goo, nebo-li Bahýnko:
https://www.facebook.com/...
https://www.youtube.com/w...
https://youtu.be/6vgsyVyeRvI

To vzniklo kdysi kdesi dávno jako pomocník v domácnosti. Tak trochu však v průběhu času získalo vlastní vědomí a vydalo se dělat to jediné, co poté kromě venčení psů a vynášení odpadků umělo: podmaňovat si obyvatele různých planet a postupně je lákat do cyborg tel skrze zjednodušování života technickými vychytávkami. A pak byla po pár generacích asimilace dokončena, duše byly bahýnka na hraní. No co se dá také jiného dělat, když se rozhodlo odtrhnout od Zdroje a tedy muselo mít jinou zásobárnu energie.

Aloy se podívala do zrcadla. Až se vrátí na základnu, opět to začne řešit. Teď má ale na rok dovolenou !

Pokračování ve fb eventu:
https://www.facebook.com/...

30.03.2023 | gondar | novinky