jdi na obsah

Podpořte crowdfunding psycare na HitHitu!

Obrázek

PsyCare je služba, která v prostředí letních psytrance párty napomáhá bezpečnému zvládnutí "bad tripu", který by jinak mohl zanechat nepříjemné psychické následky. Chceme zajistit bezpečné prostředí pro ty, kdo zrovna prožívají náročnou psychedelickou zkušenost.


("Make bad trip great again!")
Stránky kampaně: http://hithit.com/psycare

Pod slovním spojením "bezpečné prostředí" si můžete představit promyšleně vybavenou jurtu, útulné místo, takovou oázu klidu, kam se člověk prožívající náročnou psychedelickou zkušenost může jít schovat. Jurta bude vybavená tak, aby se v ní návštěvník cítil co nejkomfortněji. K zajištění pohodlí budou sloužit matrace, polštáře, deky, stoly, sedací pytle a další vybavení, které napomůže zútulnit prostor. Příchozí dostanou vodu, čaj či jiné decentní občerstvení (čokoládu, ovoce), které by jim mohlo udělat dobře. Počítáme také se základním lékařskými vybavením, samostatným stanem pro náročnější případy i se základními pomůckami harm reduction jako jsou špunty do uší či kondomy.
Na letošním festivalu Ufo Bufo jsme měli zapůjčené vybavení a střídající se směny 15 dobrovolníků 24 hodin denně po celou dobu festivalu. Za tu dobu jsme pomohli více než 20 lidem pod vlivem LSD, MDMA a dalších látek. Foto: https://www.facebook.com/...
Projekt PsyCare vznikl z iniciativy České psychedelické společnosti. Sdružuje, vzdělává a koordinuje dobrovolníky, mezi kterými jsou lidé nejrůznějších povolání (od psychologů po umělce), kteří mají zájem pomahát druhým v náročných situacích způsobených užitím psychedelik v nevhodném kontextu. V jiných zemích je tato služba již zaběhlým standardem a každým rokem se její efektivita potvrzuje snižujícím se počtem hospitalizovaných na festivalech oproti ročníkům, na kterých PsyCare nebyla k dispozici.

Náš projekt de facto přímo chrání veřejné zdraví. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli s kampaní vsadit na naše okolí a širší společnost, protože nikdy nemůžeme vědět, kdy nebezpečně náročný zážitek potká osobu nám blízkou: kamaráda, dítě, nebo i nás samotné. Finanční prostředky využijeme zejména ke koupi jurty, která je svými dispozicemi jednoznačně nejlepším prostorem pro naše účely. Do ní potřebujeme kompletní vybavení od matrací, koberců a dek až po kelímky na vodu, spotřební materiál z lékárny nebo tisk informačních materiálů. Finanční prostředky využijeme i pro vzdělávání dalších dobrovolníků.

Pomoci nám můžete jak finančním příspěvkem, tak i potřebným vybavením nebo i tím, že budete sdílet naši crowdfundingovou kampaň - http://hithit.com/psycare. Pojďme společně pomáhat dobré věci!

Více informací:
http://www.psycare.cz
crowdfunding@psycare.cz

14.07.2017 | psytrance.cz | novinky