jdi na obsah

fenix festival 2023

flyer

open-air
18.05.2023 - 21.05.2023
RS AVIA VARVAŽOV

DJs

Info

► BACKSTORY - The beginning (začátek) *čeština je dále v textu také*
�Midnight, from the glowing embers hatches a creature born of fire. The Fenix. Strange sounds divide the night. You can help the beast spread its wings and take to the stars. The bohemian tribes, Synaptic Dreams Records and WizArts will again join forces to create safe and creative stimuli space for the psychonauts. With the help of the extended family Ondřej Glogar DidgeMusic, Otrozona and Mimo-TV they work together to build a psychedelic music, art & fire festival “FENIX”. We are alternative for established festivals in Czech Republic and aspiring to be, indeed, spanning the worlds of juggling, yoga, psytrance, chillout, live concerts, visual / performative art & tribal culture. COME RIDE THE FENIX WITH US! Come to beautiful Czech Republic and help the Fenix to rise from the ashes and to fly to the stars.
Backstory - Kerray www.kerray.cz & Martin Vaňo & Kashmir
Artwork - 000333 © www.mimo.cz��
►FOR MORE ENGLISH SCROLL
��Lidé nestojí v kruhu jen tak. Přišli s nějakým záměrem. Ceremonie, která patří k tomu nejsilnějšímu, co jsme kdo z nás měli možnost v životě zažít. Probouzí v lidských srdcích cosi archetypálního. Velký oheň, okolo něj dav lidí, uspořádaný přirozeně do kruhu, hledí v němém úžasu tváří v tvář setkání s tímto živlem. Slyšet je jen praskání dřeva a zvuky didgeridoo minimálně patnácti hráčů na tento pradávný nástroj. Všechna podia festivalu mlčí a nechávají okamžiku nabýt na intenzitě.
Vítej doma, poutníče! Zase jsme jeden kmen, v jedno propojeni, sic nakrátko, tímto mystickým zážitkem, který nás všechny přesahuje.
► BACKSTORY pokračuje

Nastal čas!
Zima je pryč a spolu s ní odchází vše staré. Její sevření však přetrvává. Proto přichází Fenix - duch ohně, očisty a znovuzrození. Každý rok na jaře se manifestuje v našem světě a my máme možnost být svědky jeho znovuzrození a očistit naše duše v žáru ohně, který spálí starého a unaveného Fenixe. Ohně, z jehož popela povstane opět mladý. Ohnivý pták, který vyletí směrem k životu blížícího se léta.
Síla Fenixe dosahuje vrcholu, jeho cyklus se uzavírá a ta energie je cítit všude vůkol. Perutě majestátních křídel se lesknou v každém plameni, jeho žhnoucí pohled je cítit v paprscích slunce, vítr zní jeho zpěvem a on žhnoucím chvostem protíná oblohu jako blesk. Všichni cítíme, jak přírodou prostupuje jeho žár a probouzí jí opět k životu. Fenix prozařuje celý svět svou existencí a stává se vším.
Jsme jeden kmen a budeme svědky znovuzrození. Jsme kmen, který se obřadně rozloučí s Fenixem starým a tancem přivítá a vzdá hold Fenixu mladému. Fenix má pro svědky svého přerodu dar. Dar očisty a zapomnění. Vezmi s sebou to, co tíží Tvou duši, to, co ve svém životě už nechceš a potřebuješ se toho zbavit, a předej to plamenům. Ať bájná bytost odnese tvé břímě ohnivou branou zapomnění! Nechej se pak povznést tancem a užívej si ničím nespoutané volnosti a svobody a přijímej vše, co to s sebou přináší!
V těchto posvátných dnech se již můžeme ladit na jeho vibraci.
Odvážíš se následovat Fenixův zpěv?
Necháš se odvést až na okraj propasti svých iluzí?
Můžeš to být právě Ty, kdo doprovodí Fenixe na cestě, na jejímž konci se nalézá očista ohněm, znovuzrození a nový začátek - jak jeho, tak Tvůj.

We are one tribe

FENIX festival is and in the future stays alternative and psychedelic. Focused on psychedelia as a (multi)genre. Open air festival in picturesque landscape of Bohemian forests with a river stream. Artists come from many corners of the planet and universe. This gathering is not only about music. It is as equally about original psychedelic art in general and expressing oneself truly in harmony together with many. Ranges form psychedelic artworks, installations, 3 music stages - chillout, psytrance and tribal, to yoga workshops, live drumming, dancing, camping in the nature and highlight of the festival - ceremonial of burning the huge Fenix crafted from the wood. As one tribe we stand around the fire with the sounds of dozens didgeridoos and experience cleansing by the life-giving fire. Festival without fences, without sponsor banners and with creative spirit of many. It is not about form but about the content and it is definetely about quality setting and wellbeing of all of us. Spread the word and see you in 2023!

kashmir