jdi na obsah

Dj Gavrila

Dj Gavrila (*1967) patří k nestorům goa trance nejen Rusku, kde tak velkým dílem přispěl k záviděníhodné oblibě tohoto progresivního hudebního žánru. Djské začátky se u něj ...Dj Gavrila (*1967) patří k nestorům goa trance nejen Rusku, kde tak velkým dílem přispěl k záviděníhodné oblibě tohoto progresivního hudebního žánru. Djské začátky se u něj datují do raného dětství, kdy se pokoušel pro vlastní potěšení mixovat desky Led Zeppelin a Bonnie M, které nalezl v otcově krabici... Na mejdánkách se spolužáky míchával beaty ze dvou upravených kotoučáků, ale jeho opravdovou kariéru odstartovalo až setkání s technopaganismem počátku devadesátých let a zejména s fenoménem psychedelického goa trance.

V r. 1990 Gavrila stojí u zrodu klubu "Tancpol" moskevského skvotu "Fontanka 145". V r. 1991 se v Anglii poprvé účastnil legendárních free parties pod širým nebem, rád vzpomíná zejména na "Midsummer night" pořádané travel ravery "Pagan Sound System". Tady důkladně nasákl novou vlnou kultury "cyberpunku" a zažil něco, čemu místní říkají "family feeling". Proto asi není překvapením, že rok 1992 strávil téměř celý ve Velké Británii (převážně v Londýně). Po návratu do Rusi zakládá první undergroundový klub "Tunnel", kde se stává residentním trancemanem. V r. 1993 se k Tunnelu přidávají kluby Ermitáž a LSDance. To už ale začíná pravidelně cestovat do indického Goa a jeho budoucnost začíná být úzce spjata s kultovním moskevským "AERODANCE Corporation", který otvírá v budově moskevských aerolinií vlastní klub "Aerodance".

Od 94 Gavrila začíná hrát převážně z DATek, na kterých importuje nikdy nevydaná dílka svých goa soukmenovců. Záhy zakládá i vlastní label "Chill out Planet", který se mj. zaměřuje na psy-art a výrobu dekorativních party oděvů. Ve svých řadách podporuje řadu vinikajících výtvarníků ze St. Petěrburgu i Moskvy. V r. 1995 spatřuje světlo světa malý Gavrila (syn Tom). Rok 1996 je spjat s působením v moskevském klubu "LESS", jenž proslul svými rozsáhlými a nápaditými chillout prostory. Vzhledem k nepříliš přátelským společenským poměrům v rodné vlasti (tím spíše k "undergroudovým aktivistům") je rok. 1997 a 98 ve znamení "vynucené pauzy" v konání podléhajícímu svobodné vůli ... Od r. 1999 nabírá Gavrila opět síly a je ozdobou mnoha psy-trance událostí, jako např. Solipse Afterparty (Campo de tranquillo) v Maďarsku a sérií trance festivalů Orbita (1, 2, 4, 6 a 2000).

17.03.2001 | perplex | magazín