jdi na obsah

BIO de JANEIRO open air festival (20.-23.5. 2016)

Obrázek

Tradiční festival psychedelické kultury a oddechu urostřed hlobokých lesů na pomezí středních a západních Čech...

2 roky se sešly se dvěma a je tu opět naše jarní klasika:) ≈ ≈ ≈> for info in English press ONE (GOAbase.net:)

Bio de Janeiro volně navazuje na MayBio a MaybeNe-Amébio-Babion-Bibione-BioNebio-Möbio-Bios-Biolest-Bioles-Bioples-Bioplex-Plexus Solaris a Psylobit vlahé paměti:)
Po 2 letech je tu opět klasická jarní rekreace pro mladší i pokročilé... tentokrát na lehce brazilské téma:) Na co se můžete letos aktivně těšit a připravovat ?

*****************************************************************************************************
**karnevalový průvod s alegorickými vozy a spoustou tanečníků, tanečnic, bubeníků a kejklířů všeho druhu (DIY masky na páteční procesí s sebou!) // **neprobádaná zákoutí amazonského pralesa s možností uzření divokých indiánských stonků a kmenů // **dětská maškarní stage, bio-biograf a video-art, land-art, kretivní workshopy i přednášky, škola psychedelické salsy // **slunečná Copacabana a dunící Maracanã (celý festival bude zároveň pojat jako svérázné fotbalové utkání, kopačky a žluté dresy s sebou!) // **veselá olympijská stanoviště s netradičními sporty (běh na 100m², laser-akvabely, skoky do vodky, UV-goodminton, dezorientační běh, aj.) // **spásání (nejen) trávy s Ježíšem spasitelem s možností nezávazné zpovědi, Ganesha Dýmer versus Jesus Redeemer Talk Show // **vnadná piraňadra, plameňák s plamenometem, koupání s anakondou, procházka s lenochodem a jízda na 3 tapírech // **poznávací nájezdy do okolí i pobyt v pětihvězdičkové favele s mozkytiérou // **kolektivní textové koláže, 70’s underground ART a jiná poučná povyražení

≈≈≈>profesionální zvuk nejvyšší řady (ADAMSON SpekTrix line array ≈35kW)

*****************************************************************************************************
Full verzi letáku najdete ZDE

Live Acts :
PANTOMIMAN (Looney Moon Rec., soundcloud link, RUS)
SENANG (Banyan Rec., soundcloud link, Austria)
SILENT SPHERE retro set (Solar Tech Rec., youtube sample, Switzerland)
GappeQ (myspace/GappeQ, Parvati records, CZ)
PEACOCK BALL psychedelic rock (Website Story, youtube sample, SK)
BARATI SQUAD drummers (Tomáš Pavlacký a spol., youtube sample CZ)
OMNION (Tomáš Reindl) + Amit Chatterjee LIVE SITAR (youtube sample, INDIA)
GEM REFLECTION (Website Story, soundcloud link, CZ)
AMBIENTIUM (soundcloud link, CZ)
MYTHEMATICA (Website Story, soundcloud link, CZ)
U-PRAG DRUMMERS + Dj Slater (youtube sample, CZ)
GYRRO Spectral (soundcloud link, SK)
TREE SPIRIT *MICRODOSING MAID

Psytrance Djs :
Cymoon psy-0' Classics (Sonic Distortion, SD antique)
MARTYZAN Goa Classics (USE Havířov)
EJCZKA (Polyhedra/Ufo Bufo soundcloud link)
PSYRIX (Hedonix)
MIM (bavič, Fecebook link)
Psyla (Nezmar records)
Plech (Polyhedra, Na plech.org)
On von onoff (Embio Classics)
000333 (Alien Delon, Out of Disorder)
Kerray (kerray.cz)
Marschi & alYosha (Maryosha Djs, soundcloud link)
Darjeel (Ufo Bufo, soundcloud link)
Cejn (Zero Point, soundcloud link)
Mr. Gorby (WizArts, soundcloud link)
Starf (Otrozona/UfoBufo, soundcloud link)
Cuky (Synaptic Dreams, Website Story)
Sagus *Transformer *Elien

Chillout & Experimental Stage Djs:
Elemental (UfoBufo, soundcloud link), Kubis ૐ (soundcloud link) *Touchwood (soundcloud link)
Kashmir (mixcloud link) *Scannt (Otrozona, UfoBufo soundcloud link), *Hellman (soundcloud link)
Josef Sedloň (Radio1) *Stanzim (Web site) *Nika77 *Darjeel & Karen *THX * Eklektik Fluidum
Synaptik *Triptofun *Dru *Ahz *7om45 *Ixtremist *Acido Domingo & Halluciano Pavarotti

Dekorace:
Cosmic Walkers (Website Story, DE)
Andy Trootootoo (Fecebook link, UA)
Elemental Crew (UfoBufo, Website Story, Facebook link) *Cyreal (UfoBufo, Website Story, Facebook link)
Bamboo Element (Website Story) *WizArts (Facebook link) *Víc než kolo (Facebook link) *1ONYO fuzzy team
FC Olympie Kožlany *SaasoX *Výtvarný kroužek Čtvereček *Bio Gadget team *Fantasmagoria art (Facebook link)
Elien *Alien1 *Coltcha *Martin Šumák Sumerauer *Viktor Hait (70's Underground art, rozhovor z Reflexu)
Dance-Fire-Flame: Tribo Fuego (Website Story) *Amanitas (Website Story) *Manster wheel (Facebook link + FOTO) *GangStarbie (Duo PAOTER) *Firejokers (Website Story) *Voyta Stolbenko PixelPoi (Website Story, Facebook link) *Angry Clowns *Infinitos (Webside Story)
Laser&Video&Lights:
KinoCirkus Vjs (vitrage mapping, Website Story, Facebook link) *Hedonix Vjs (Koza&Siggy) *PerpleX *Mimo TV *Tofu *Drak

Na svěží raw/vege kuchyni a tropické smoothies se můžete těšit v podání LOST COOKS. Čajovnu letos obstará veselá partička všem známá jako "PanDoniX" a chybět nebude ani tradiční Mithras doupátko.

Po hudební stránce bude letošní Bio opravdu pestré: pamětníky jistě potěší dvouhodinový set od nestora našich luhů a hájů pana CYMOONA ze Sonic Distortion, který se chystá vytáhnout z kufříku nově nabroušené staré a tvrdší pecky z let 1997-2003. Nejen vousaté máničky z undergroundu 70.let (v čele s Viktorem Haitem:) potěší koncert nefalšovanáho psychedelic rocku v podání mladé talentované krve z Banské Bystrice řádící pod povědomě rezonujícím jménem PEACOCK BALL. Zajímavou kombinací bude hra na tabla a sitar v podání indického multiinstrumentalisty Amita Chatterjee a Tomáše Reindla. Ryzí temný forest přivalí spolu se SENANGem, zakladatelem labelu Banyan Records z Innsbrucku, zatímco švýCarského SilentSphera jsme slušně požádali o retro set svých kultovních melodických morningů prověřených celou uplynuvší dekádou. Pan Tomiman je samozřejmě na Biu velká klasika a náš oblíbenec, který mění převleky a předvádí při hraní své cirkusové kejkle jako na ležícím pásu.. Navíc i hudebně stále zraje jako víno - k letošnímu tématu zkrátka jasná volba:). Mythematica se letos předvede jednak v klasické noční hodince, druhak v denní auto-revivalové verzi, kterou prolne tradičně poklidné sobotní odpoledne. Jistým překvapením bude asi i sobotní RANNÍ set v podání jindy typického temnokněžníka GappeQa. Po tuším osmileté pauze se na Tišinu vrací se svými novými dekoracemi i světoběžníci z Cosmic Walkers, naopak poprvé zavítá UV-kouzelník Andy Trootootoo z Kyjeva, jehož úchvatná plátna vyžadují pro ocenění detailu indoor instalaci "na blízko". To byl i jeden z důvodů, proč jsme letos přidali další velké šapito (Amazonská stage) s exprimentální free style muzikou, kinem a dětskou denní party s výtvarnou dílničkou.

*****************************************************************************************************

Západ slunce je ve 20:47 a východ v 5:07, ale je to v údolíčku! Stíny přijdou tedy o něco dříve a paprsky se proderou trochu později:) Koldokola je tam potok a nedaleko rybník, takže oblečení ani spací termovrstvy nepodceňujte! Děti jsou na akci vítány (ideálně v sobotu přes den), domáci hajzlíčky (zejména psy) nechte prosím letos doma!!!

Klasické karnevalové procesí nás čeká v pátek kolem 22h, ale živo bude na Bibone avenue celý víkend, takže různé netradiční převleky můžete střídat, nikoliv zcela odkládat. Nečeká se, že přijdete v půjčeném kostýmu piráta či Mickey-mouse, o něco pestřeji a nápaditěji oděni než obvykle ale zkuste být. Ideální dopolední úbor je pak žlutý trikot, trenky, štulpny a kopačky:) Na místě bude snad i sítotisk a akrylové barvičky, tak si některé dresy můžete vhodně doladit až na místě. Vyvarujte se raději převleku fotbalového rozhodčího (máme vlastní), zombií a policisty (mohlo by to mást i děsit). První půlhodiny setů budou decentně maskováni i někteří Djs a performeři (Pantomiman nejspíš nonstop:), takže bude jistě veselo na obou stranách. Letošní téma může svádět k jisté kýčovitosti (vyfiltrována a zkoncentrována např. ZDE), tak to zkuste stočit správným směrem (pokud by se karneval z Ria přenesl dál do džungle a chopili se jej návštěvníci z Burning Mana, blížilo by se to ideálu asi nejvíce:)

Jedna z mnoha interaktivních aktivit, ke které můžete letos aktivně přispět, bude kolektivní textová koláž tořená z více iniciačních ostrůvků na obřím papírové plachtě. Nůžky+lepidlo na místě bude, zdrojové texty dodáme jen částečně, zbytek je na vás. Téma i styl textů je libovolný vkusný od veršů, novinových článků, fejetonů i historických textů až po vytržené pasáže z beletrie, různých diskusí, návodů k použití či odborných článků, vše primárně v češtině, příp. anglicky. Drobná schemata, grafy a obrázkové přílohy na škodu nejsou. Hoďte bez ladu a skladu někam do wordu a vytiskněte čb na A4. Aby se dalo dobře navazovat, libovolně pevně jsme zvolili font CALIBRI, velikost 14. Ideálně řádkování 1.15, aby se dalo dobře stříhat. Preferujeme kvalitu nad kvantitou, pár listů bude stačit. Na místě budeme větvit do různě košatých celků, prózu i poezii do různých bloků:)
Obrázkové koláže budou letos také, ale tentokrát ze starých fotek (nejen) z Bio-festivalů. Základ dodáme my, pokud přinesete nějaké vlastní oblíbené fotky (vytištěné!), budeme tomu rádi. Textové klastry můžeme s těmi fotkami prokládat, třebas to někde chytne kontextový rozměr navrch...
Pro amatérské dekoratéry chatek info o základních rozměrech ZDE.

*****************************************************************************************************

NAVIGACE:
GPS: 50° 0' 20.124"N, 13° 33' 12.268"E / mapka
Cestou autem z Rakovníka zahnete na konci Kožlan doprava na Hradecko, po necelém půl kilometru se těsně před žel. přejezdem dáte doprava, kde bude záhy odstavné parkoviště (GPS 50.000904, 13.524407). Tábořiště je další asi 3km (kyvadlovkou nebo pěšky) lesem. Další možnost je zaparkovat v levotočivé zatáčce u rybníka Ožeháku (a fotbal. hřiště) cca půl km před Kožlanama a dojít na Tišinu údolím podle potoka pěšky po zvuku. Vlakem vystupte v polostanici „Strachovice“ na trase Rakovník-Kralovice a na straně, kde se nachází zřícenina přístřešku, zaplujete do temného lesa, přejdete potok a další cca 2km se budete držet pohromadě a občasných ukazatelů a šipek. Do Kožlan jezdí také autobus z Rakovníka (viz IDOS).
Kapacita parkoviště přímo v areálu je omezená, fungovat tedy bude opět zesílená kyvadlová doprava od parkoviště nad lesem až na Tišinu. S tím související důsledný zákaz parkování, stanování a rozdělávání ohně kdekoliv v lese. Chatky jsou dávno rezebrány (i u rybníka), ale k disposici bude zdarma prostorný sleep-out nad umývárnami a nově snad i kemp pro stany za potokem.

Festival je neziskovým podnikem, pokud nějaké prostředky nedejbože zbudou, rádi je rozdáme účastněným tvůrčím skupinkám na podobné projekty.
Vyvarujte se prosím nadměrné konzumace alkoholu a všech hloupých drog, festival je primárně o (z)dravém pohybu v přírodě, setkávání starých i nových přátel (a jejich dětí), hravosti, bezbřehé fantazii, kreativitě ...a smíchu, který není na dluh:)

*****************************************************************************************************

FOTOREPORTY z minulých ročníků::
Amébio od MAGICMa, Amébio od Stropyana, Amébio od Alefa, Amébio od Raveeho
MayBio a MaybeNe od Stropyana, MayBio od Alefa
Babion by MIMO-TV, Babion od Aničky, Babion od Stropyana
Bio-Nebio od Aničky, Bio-Nebio od Sendyho, starší ročníky najdete pokupě např. na http://www.hypno.cz/ zhruba ve třetině stránky shora.
+ panoramata od pana Václava ze všech možných zdrojů a ročníků

*****************************************************************************************************

Vstupné 750,- Kč/2-4 dny, 500Kč/24h, denní vstupné 300Kč (9-20h), za děti nic (v pátek se platí vstupné za celý víkend, při odchodu do sobotních 20h se 250Kč vrací)
Občané Brazílie, Portugalska, držitelé olympijských medailí a dobrovolní Bombeiros mají letos vstup zdarma!
Navigace a jiné praktické informace k nalezení na bio.mimo.cz

02.05.2016 | perplex | novinky

Komentáře

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele perplex

Předběžný jízdní řád na BIO k náhledu

Předběžný jízdní řád na BIO k náhledu zde:
https://i.nyx.cz/files/00...

Změna programu vyzrazena! ...a to doslova, neb Luboše Ambientium bohužel čeká nečekaná pracovní teleportace do zahraničí, takže jeho příspěvek zazní jen v adekvátně zkrácené půlhodince prostřednictvím Mythematiky, která je ovšem tohoto výběru zároveň spoluautorem.
Jinak je ale myslím line-up vyváženě nabit solidní municí, prověřit musíte ale sami:)

Obrázek uživatele perplex

nejake momentky z predminuleho destiveho rocniku, snad se opet

nejake momentky z predminuleho destiveho rocniku, snad se opet na 11 let pocasi umoudri:) https://photos.google.com...

Obrázek uživatele perplex

pekna recenze o skutecne vyjimecne psychedelic-rockove kapelce,

pekna recenze o skutecne vyjimecne psychedelic-rockove kapelce, ktera nas pocti svym instrumentalnim koncertem: http://psychedelic.cz/rec...

Obrázek uživatele perplex

http://bio.mimo.cz/ full verze letaku a nejake historicke

http://bio.mimo.cz/ full verze letaku a nejake historicke rekvizity navrch

Obrázek uživatele perplex

letos prosím opravdu neberte na BIO psy (toho tam uslysite vic,

letos prosím opravdu neberte na BIO psy (toho tam uslysite vic, nez dost)
bude tam spousty deti a hafani tam pak litaji jak pomateni, obcas utrousi trus a nebo se do sebe pusti a schyta to i par nemluvnat kolem... diky za pochopeni!!

Obrázek uživatele perplex

tak vyčerpávající infoo letošním Bio konečně online na všech

tak vyčerpávající infoo letošním Bio konečně online na všech frontách..
chatky už jsou dávno rozebrány (i ty u rybníka), ale dá se zkusit např. http://www.farma-hedecko.cz/ je to v sousední vesnici a rodinky s dětmi třeba ocení.. jinak klasika stanový kemp a krytá noclehárna na půdě zdarma