jdi na obsah

TROMESA - Co si mysl

Jak dlouho už hraješ psy-trance?
Psy Trance hraju od roku 1993. O tuhle hudbu jsem se začal zajímat koncem roku 1992, kdy jsem byl v Londýně na GOA party.
Tenkrát ještě neexistovaly labely jako Dragonfly nebo Flying Rhino, a tak jsem začínal hrát věci od EyeQ, HartHouse, DosDeDos.

Proslýchá se, že jste jako Tromesa vystupovali již dříve - na jiné scéně? Kde?
Ne ne, Tromesa vždy dělala jenom psy-trance. Hraju s Greskiem už 5 let a nikdy předtím jsme nic jiného nedělali. Dělali jsme také jinou muziku ale nikdy to nebyla Tromesa. Vždycky jsme si dali jiný jméno podle druhu hudby a jak na nas pusobila :o)) Jinak a jinak samozřejmě jenom Trance.

Jaké je vaše povolání??
Grezegorz studuje a organizuje party, ja se zivim Djingem a pomáhám s organzací Grzegorzovi, jinak jsem teď dokončil postgraduální studium na MBA.

Jak vypadá vaše studio?

Computers
--
Pc running Cubase for Sequencing

Mac G3 running audio software

Mixers
--
Eurodesk MX - 8000 24:24:8:2

Samplers
--
EMU ESI - 4000 Turbo zip with 128Mb ram

Outboards/effect

Lexikon MPX 100

Digitech studio quad

Zoom studio 1210

Alesis Compressor 3620

Drums
--
Boss DR 660

Roland TR 626

Korg Mr-16

New Synths
--
Clavia nord rack 2

Novatia Super Bass Station

Old Synths
--
Roland Juno 106

Korg Poly 6

Korg poly 800

Seil Opera 6

Tiracon 6V

Nejraději máme sampler, vždy od doby co ho máme. Jinak na počítači propojenym se samplerem uděláte skoro všechno...

Co říkáte na úspěch vaší desky Pseudomental v Evropě??
Měli jsme strašnou radost, že se deska chytla i přes to, že je víceméně experimentální. Anti se trochu obával, jak to bude vypadat, protože nám dal prostor a volné ruce. Myslim ale, že je asi spokojenej, protože na skladě jsou už poslední kusy :-))

Na čem zrovna pracujete, na co se můžeme těšit?
Jako Tromesa momentálně nepřipravujeme žádný album, ale jako BigWigs pracujeme na albu WIG - OUT, který by mělo být hotový v průběhu roku 2002 a vyjde uŠvédského labelu Digital Structures.

Nedávno jste byli v Japonsku, jak se vám tam líbilo?
Japonsko je neskutečný, lidi jsou tam neskutečně otevření -jak hudbě tak i umělcům. Byl to skvělej zážitek. Určitě se tam budeme vracet, protože organizátorům se líbily naše life-acty a chtěli by to zopakovat. Co se týče Dj hraní, tak nejlépe se mi zatím hrálo v Izraeli. Tam lidi hodně kalí, protože mají hodne stressu a když jdou na party tak s maximální energií :)

Jaký je Váš oblíbený projekt, chystáte nějakou spolupráci s jinými projekty?
Těžko říct jakej je náš oblíbenej projekt. Máme raději tracky jako takový než projekty. Projekty mají něco společnýho -a to že když najdou svůj zvuk, kterej se líbí, všechny tracky jsou stejný a není tam žádná evoluce. Například GMS a ETNICU, který už několik let neposloucháme, protože všechny tracky jsou stejný. Neplánujeme žádnou spolupráci - máme dost svých projektů! :-)) Gregorz tvoří pod pseudonymem Kino Oko u Hadshot Haheizar, Jurek jako Praecox také u Hadshot, já a Jurek máme ještě projekt Zenglodon na Baluns Records a k tomu Jurek má takovej Trash-Jazzovej nápad pod názvem Fiasko.

Aha :-)))) Díky a v Praze nashledanou!

Tomek Hoener (Tromesa) vs PsyriX

16.09.2001 | prenatal | magazín