jdi na obsah

Recenze a fotky z Centrála Free Fest Vol. 2 Psytrance Stage

Konverzace na psytrance se často oprávněně stočí k oblíbenému tématu "mno to tady je skvělej/nic moc/špatnej zvuk.."...ale na Štvanici je dokonce geniální !;) Píši o dolní stage, horní v sobotu nebyla. Je to minimálně v rámci Prahy klenot, psytrance tam zní tak jak má. Akce holt může být koncepčně vymakaná, ale bez dobrého zvuku a prostoru, který má odpovídající akustiku (a nemá problém se sousedy), to nepřekvapivě není ono. A zásadní otázka za deset bodů: bylo to překřičené jako minule? Nebylo;)

Mno a přidejme LyCrea s jejich oko stimulující výzdobou, kteří z prostoru vytvořili UV-aktivní taneční chrám mixlý s undergroundovým doupětem/hospodou;)

Projekce/mapping vizuál podporující a zároveň nerušící (a bez laserů/kouřostroje;). Jen bacha, ať to nesvítí Vibrátorům za pultem do očí..bylo to ok, ale člověk nesměl být vyšší nebo si stoupat na špičky;). Tedy parto od projekce: za kompama jste tam nedřepěli celou noc zbytečně;)

Opruzem byli lidi, líní vyrazit na svou kouřovou stopu pár metrů od stage před klub a fuňeli kolem sebe.

Mobilní toalety - málo.

Odposlechy bez basů.

Hudba- každý hrál trochu jinak (alespoň v sobotu, kdy jsem byl), tedy pestré a neslévající se;)

...pro mě každopádně jedna z nejlepších indoor akcí roku (zakalkulovány underground možnosti za nulové vstupné). Zde se dostáváme zpět ke zvuku: k tancovací radosti nepotřebuji zahraniční projekty, pokud je to z důvodu financí na úkor zvuku. Vždy si 10x radši vyberu akci jen s cz/sk DJs nebo levnějšími odjinud, ale na epesním zvuku/akustice (co je kde za značku aparátu samo o sobě ještě nic neznamená).

Nechci však tímhle postem demotivovat od snahy, protože jsem rád, že psytrance v cz jede a chápu, že realita s kluby je tu holt taková jaká je. Hůře zvukově dimenzované indoor prostory (v některých případech nahrazující kvalitu kulervoucí hlasitostí) jdou v případě neutuchající taneční nálady skousnout, když alespoň výše vstupného tento prvek zohledňuje. A naopak- za výborný zvuk/akustiku si velmi rád prémiově připlatím nad rámec normy. Tedy pokud byste chtěli pro srovnání benchmark, zda klub vyhlédnutý pro vaši akci hraje pěkně: běžte si to poslechnout na Štvanici;)

A velké díky za to, že tam nebyl hi-tech. Je to jen moje osobní záležitost nebo věk;) a zálibu v něm nikomu neberu/nehaním, ale moje tělo na něj nefunguje.."trance" se pak nedostavuje;) Tady se jelo pro moji gravitaci v ideálně kompatibilním hopsacím rytmu;)

Takže big thumbs up, kvůli akcím jako je tahle chodím pořád na ty sajtrensy rád provětrávat škrpály;)

Fotky:
https://www.facebook.com/...

09.10.2017 | gondar | reporty