jdi na obsah

Infected Mushroom interview

Takže, co nového u I.M.? Jak se daří?

IM-EREZ-Nic zvlaštního, stěhujeme naše studio, já i má přítelkyně se také stěhujeme, album už je konečně hotové, takže ...

Takže, co nového u I.M.? Jak se daří?

IM-EREZ-Nic zvlaštního, stěhujeme naše studio, já i má přítelkyně se také stěhujeme, album už je konečně hotové, takže teď si tak měsíc odpočineme.

Spolupracovali jste se S.Posfordem. Jaké to bylo? Co jste se naučili? Co z toho vyšlo?

EREZ- Dlouho to byl náš sen, který se konečně vyplnil. Simon je úžasně otevřený. Naučili jsme s od něj hodně a trošku nás šokovalo, jakým způsobem pracuje. Ze začátku to bylo trošku těžší, protože Simon právě dokončil Shpongle 2, což určitě není nijak jednoduché a my jsme dodělali nové album, takže jsme všichni měli jakousi "producentskou předávkovanost".

Nedokončili jsme, co jsme rozpracovali, takže není co očekávat, ale doufáme, že v budoucnosti budeme pokračovat.

Dozvěděl jsem se, že brzo chystáte novou hudbu?

DUVDEV-Celý tento rok jsme věnovali novému albu, spousta přemýšlení a zkoušení udělat další změny. Jsme spokojeni s výsledkem, ale samozřejmě o tom musí rozhodnout lidé.

EREZ-Snažili jsme se změnit staré postupy a většině nových skladeb je těžší porozumět na první poslech. Pointy a menších detailů si všimnete až po několika posleších. Je to album, které se více vyvíjí.

3. album-mysleli jste si, že se to stane, když jste spolu začínali?

EREZ-My jsme jen mysleli na to, dělat víc a víc.Když se nás zeptáš na úspěch, tak my jsme si nikdy neuměli představit něco jako tohle. A stále neumíme.

Jaké je B.P.Empire? Jaký je rozdíl od Classical Mushroom?

EREZ-Je prostě jiný. Více se vyvíjí, je stále melodické. Některé skladby jsou hodně jednoduché, jiné naopak. Je těžké popisovat hudební styl slovy.

Co je za tím albem? Má nějaký koncept?

DUVDEV-Jako vždycky nemáme žádný klč k tomu, co děláme. Prostě tvoříme jeden track za druhým. Něco, s čím jsme začínali, jsme vyhodili, protože to nebylo dost dobré.

Určitě víte, že spousta lidí čeká na tohle album. A někteří z nich jsou zvědaví, jestli "to I.M. znovu dokáží". Vnímáte velká očekávaní. Může to ovlivnit hudbu, kterou děláte?

EREZ-Jak řekl Duvdev, během skládání na nic nemyslíme. Jen prostě děláme skladby. Dnes už samozřejmě cítime jistá očekávání a doufáme že se nám je podaří naplnit.

Slyšel jsem spoustu lidí říkat, že IM dělají komerční hudbu pro peníze-je to tak? Když ne, tak proč děláte hudbu?Jak se to stane, že lidi začnou takhle uvažovat?

DUVDEV-jako IM nemame možnost vydělat hodně peněz, protože děláme psytrance. Každý DJ/skupina asi ví, jak může "zbohatnout" na psytrance. Zeptej se. Nestěžuji si, ale přísahám, že každý $ utratím za nové přístroje, protože se chci stále zlepšovat a zlepšovat zvuk a taky proto, že oba jsme závislí na výbavě. A lidé, kteří o nás říkají, že děláme hudbu pro peníze, nemají pravdu.

EREZ-Jasně že bysme chtěli vydělávat 100.000 $ a vyhrát hitparádu MTV jako Madonna/Moby/Prodigy. Kdo ne? Lidi o nás často říkají, jací jsme milionáři , závislí na drogách a blablabla......Proč ne, já si také rád vymýšlím o lidech, které neznám. Je to sranda. Ale samozřejmě to nebývá moc pravda.

Jaké to je, být slavný? Změnilo vás to? Jak?

EREZ-Slavný? CO? Nevim o čem mluvíš.

Mynulý rok jste hodně cestovali. Která místa vás zaujala? Kde byly nejlepší party? Nějaké zajímavé zážitky?

EREZ+DUVDEV-Švýcarsko je #1 za loňský rok. Full on people, nádherná místa, open air, hodní organizátoři, kteří se tě nesnaží obrat, jako hodně ostaních. Nic špatného. Kdyby tam bylo tepleji, tak bychom se tam odstěhovali.

Máte hodně aktivní website a EREZ vypadá, že tráví hodně času on-line. Myslíte si, že je psytrance hodně spojen s internetem? Jak? Vás osobně to nějak ovlivňuje?

EREZ-Řekl bych, že celý svět už je docela spojen s internetem. Dnes už máš počítač skoro v každém domě a skoro všechny počítače jsou již dnes dodávány s modemem.Takže psytrance není spojen s internetem, každý je spojen. Internet nám dává velké veřejné povědomí nebo jinými slovy, promotion. Lidé nám mohou posílat E-maily, mluvit s námi, mohou sledovat, co děláme a také nám mohou psát připomínky. Pokud děláte hudbu, tak nám můžete poslat vaše věci, což je mnohem jednodušší, než je posílat poštou. No, myslím, že to je prostě skvělé pro všechny.

Stále vás baví dělat psytrance?

DUVDEV-jasně, to je to, co nás dostává. Ale opravdu, tohle album pro nás bylo hodně težké a stejně tak bude dost těžké dělat další psytrance skladby. Rádi bychom si udělali pauzu v dělán9 Full on psytrance.

No, takže to album je vydané.....co dál?

DUVDEV-hmmm.........mmmm......Nevim.

EREZ-Pro změnu dělat něco jiného, než psytrance.

O jakých hudebních směrech mluvíš? Nový projekt ?

EREZ+DUVDEV-Máme jméno pro nový projekt, ale ješte neni zveřejněno. Až to uděláme, tak bude lepší o tom mluvit.Ale znovu........snažíme se udělat něco úplně jiného.

Interview by Shahar.

Duben 2001.

Original version on www.isratrance.com

03.05.2001 | tv | magazín