jdi na obsah

Gagarin report

Myslím, že pro mnoho lidí byla tahle akce vcelku překvapením. Ať už pro okolojdoucí turisty, na které se v průchodu vyvalily podivně oblečení lidičkové, či pro goafreaky, kteří Lucerně jako místu moc nadějí nedávali. Někteří z vás možná Lucerna Music Bar znají ze zde pořádaných 80’ties párty (tuším DJ Jirka Neuman ;]).

Výzdoba však opět dokázala nemožné - udělat z tohoto místa velmi příjemnou psyjeskyni. Nakonec se ukázaly obavy z přílišné záplavy lidí jako plané, bylo zcela plno, ale ne hlava na hlavě. Oproti Red Snakovi v Rudné u Prahy se také dalo velmi příjemně dýchat (vcelku podstatná věc občas), klimatizace zkrátka fungovala. Takže to bychom měli prostor hlavní stage. Pak tu byl chillout, kde se dalo klasicky zavrtat do polštářků, dát si šálek čaje a pokecávat u příjemně nevtíravé psychilloutové hudby.

Dole to celé začlo trochu později oním slibovaným „instruktážním“ filmem o prvním letu Gagarina do vesmíru…vskutku nevšední záběry ;]. DJ Rawe celou projekci podkresloval zatím pomalou hudbou, netradiční začátek. Pak se rozjela samotná párty. Cymoon se ukázal se svým klasicky našláplým setem. Někdo více, někdo méně, ale každý očekával, co předvede Transdriver. Nyní již jen polovina bývalého dua, které jsme mohli slyšet na Brumlovce. Mě osobně se „představení“ líbilo, někdo by mohl poznamenat, že jsme slyšeli všechny stejné kousky jako na Brumlovce – včetně Ošuščenia a Popcornu. Ale na tyto skladby stejně většina čekala. Zajímavé byly vkládané pasáže z PC Vegas Sonic Foundry Pro a hlavně živé hraní Slávka Ponti Formana na elektrické housle. Jen mi připadalo, že se mu nedostalo potřebného prostoru, v tišších mezipasážích totiž vynikaly jeho housle opravdu neotřelým způsobem.

Celé místo bylo kromě již zmiňované klasicky výborné Fluorobotanics výzdoby kupodivu příjemně spoře osvětlené, i když světla z pódia občas probleskla. Vzduch prořezával laser, který mi nevadil (jindy ho občas dostáváte přímo do očí, což moc príma není).

Djeje Garina soudit nemohu, nějak jsem ho propásl :].

V pozdějších hodinách začali pomalu ubývat lidé a tím přibývat prostor...a psylidičkové i ostatní zbylí si začali vychutnávat přicházející ráno. DJ TV zahrál příjemný ranní set s již probleskávajícími melodickými linkami, zkrátka to pravé dokončení, jen ten východ slunce scházel. Na úplný závěr se za CD playery a počítač postavil opět Transdriver a celou noc uzavřel.
Hlavním atributem této párty bylo asi překvapení, nedobré proroctví o lokaci v samém centru Prahy se naštěstí tolik nepotvrdilo. Jistě se našlo i pár nových lidí, kterým tato hudba učarovala a ukázala nový směr.

Tak - a za chvíli tu snad budeme mít konečně jaro, léto a akce v přírodě...

08.04.2001 | gondar | reporty