jdi na obsah

Trold - Once Upon a Time

Projekt Trold založili v roce 1999 norové Bjorn Opheim, Stein Skjoldal a Leif Ask. Jejich první track byl vydán u Sundance records na kompilaci Sundaze. Měli jsme možnost je slyšet i u nás v České Republice

Slice of pizza je vhodným otevřením, je to asi nejjemnější track alba.
So many tables nám připomene časy goatrance, avšak v hypermoderním soudobém kabátě. Hlasy nějakých pánů řeší v tracku vcelku obligátní problémy s realitou ;]. Celým trackem se prolínají "acidové synthkapky" a až varovné melodie…
Trold s oblibou používá krátký sekavý hihat, podobně jako např. Walhalla nebo Darshan, který dává trackům pevně ohraničenou a stabilní strukturu. Potkáme ho v tracku So below, který je opět prošpikován tklivými syntetizátorovými melodiemi.
Practical Joke je především díky své hutné base a skvělé rytmice jedním z vrcholů alba. A ještě se v jeho průběhu naučíme jeden nový vtip ;].
Space Attack patří do té nejhlubší noci...zvuky létají prostorem, lidé plavou v hudbě.
Missing Link na začátku odkazuje svoji brutální basovou linkou na ruskou tvorbu, postupně ale potkáváme spíše "infectovské" distortované melodie. Celé album má podtext jakési naléhavosti, skrytého nebezpečí...a to je patrné především v tomto tracku.
Tail of Huldra - pro mě osobně nejlepší track, s výborným rozjezdem a postupným přibíráním dalších a dalších zvuků, které potkáme během naší cesty zvukovými zákoutími. Vše začíná táhlou melodickou plochou, která následně ustoupí čisté rytmice.
A nakonec Nanocosmos se zajímavě roztříštěným podkladem a nepravidelným beatem. Jeho mastering dělal nyní již klasik elektronické hudby Tim Shuldt.

Z tohoto alba je patrné, že výraz "deep night dancefloor killer" má mnoho podob…

17.11.2003 | gondar | magazín