jdi na obsah

Rozhovor s Quantum State

1. Jak u vás vypadá v současnosti psytrancová scéna?Připadalo nám, když jsme byli v Budapešti na party s Infected Mushroom, že to bylo hodně MainStream...
Emx: Je stále větší a větší. Ano, párty s Infected Mushrooms byla trochu "komerční", ale stále je zde dost malých undergroundových párties. Vypadá to, že máme těch akcí nějak moc ;].
Ivan: Dobrá věc na tom je, že máte každý víkend na výběr z vám sednoucího stylu psytrance…akce jsou rozděleny na progressive psy/fullon/dark atd.Špatné je, že nelze najít volné datum na psy party až do září…
Ale ve srovnání s jinými styly je psytrance daleko od toho být mainstream a nemyslím, že někdy vůbec bude…

2. Jak jste byli spokojeni s létem, kde se vám dobře hrálo a co vás naopak vyvedlo z míry?
Emx: Hráli jsme na parties doma, chtěli jsme si trochu odpočinout a udělat něco ve studiu.
Ivan: Sorry, na léto se nějak nepamatuju…možna se myšlenky vynoří v hluboké hypnóze ;DD

3. Co se u vás změnilo za ty tři roky co jste tady v Lucerně music baru hráli naposled?
Emx: Skoro všechno ;) Stali jsme se temnějšími a ještě více full on. Zachovali jsme goa melodie, stále je máme rádi, ale celkové nastavení je více futuristické a temnější.
Ivan: Vydali jsme dvě alba @ jedno sami [Cycocinema] a druhé na BooM!Records úSubAtomic Travellers), ale potom jsme se zaměřili novým směrem a myslím, že naše hudba se stala mnohem více fullon.

4. Máte nějaké vzpomínky na ČR?
Emx: Jo, párty jsme si užili, skvělá byla performance toho VJ.
Ivan: Moje zážitky jsou silné, protože jsem byl v Praze již předtím čtyřikrát. To místo je opravdu unikátní, miluju ty zapadlé uličky a že spousta domů je původních…ale moc turistů ;]…nejlepší věci jsou: Staropramen, vaše blondýnky a Kutná Hora.
Taky se mi u vás stalo několik zvláštních věcí @ nějakej pankáč mi chtěl prodat nějakej hroznej shit jako hash...takže myslím, že je lepší zůstat u piva :DD

5. Kde vám je na světě nejlépe?
Emx: Mám opravdu rád Holandsko. Celá země je _velmi_ rozdílná od naší, trávíme zde nový rok v Groningenu a také tam děláme párty. Lidé jsou velmi přátelští a stále mají onen sváteční přístup ke každé akci.
Ivan: Portugalsko a Chorvatsko…ale mým hlavním přáním je cestovat do Thajska a Japonska !

6. Jaký je ohlas na vaše Album "SubAtomic Travellers" které vyšlo na labelu Boom!Records?
Ivan: Kritiky na Chaos Unlimited a Isratrance jsou docela dobré, vypadá to, že příznivci "sick & straight" psy si to oblíbili…hlavně v Japonsku :D

7. a jaká je spolupráce s Label Boom!Records - nabízí to více možností pro vás co se tíče hraní,nahrávání atd.
emx: I když nejsme s tím albem úplně maximálně spokojeni, otevřelo to nějaké dveře :)

8. Co chystáte do budoucna?
Emx: Nejdříve chceme dokončit remix Rastaliens pro vydání u BooM!, nazvaný Rehashed a potom chceme najít další label, kde budem moci vydávat nové tracky. Také chceme pomalu začít pracovat na našem dalším albu.
Na druhou stranu, snažíme se přichystat nářezy na léto a doufáme, že dostaneme nějaké pěkné bookingy :)

9. Když je nějaká dobrá party a vy tam zrovna nehrajete jedete třeba jen se bavit a užívat si?
Emx: Minulý rok jsem preferoval být doma s přítelkyní a věnovat se studiové práci, ale samozřejmě jsme občas vyrazili ;)
Ivan: Jo, je to povětšinou moje povinnost navštěvovat parties a zůstávat v kontaktu s organizátory…ale někdy se změním v "party animal" :)) Nejčastěji navštěvují parties, kde můžu slyšet nějaké dobré live acty…ale nyní preferuji klasické psynoci.

10. Co chystáte pro Prahu a z čeho budete hrát live?
Emx: Plány ? Rozsekat lidi nahadry ! Wuhahahahahha :)))
Budeme používat Akai HD recorder s midi synchronizací, Waldorf Pulse+ analog synth, Waldorf Microwave XTk wavetable synth, Soundcraft Spirit Folio mixer, Behringer Virtualizer effect a solo kytaru s pedály.
Ivan: Zjistit, které je nejlepší tamní pivo- na ty nejznámnější se v tu chvíli nebudem zaměřovat :D
Doufám, že se bude znovu dobře spolupracovat s VJ’s.

11. Jaký software/hardware používáte pro komponování vašich tracků ?
Emx: to samé zmiňované výše plus 2.4Ghz P4 se zvukovou kartou Creamware Luna II (+8 I/O rozšíření), velmi starý Korg M-500 synth a Spirit Absolute Zero reproduktory.
Ivan: Používáme Cubase SX 2 jako sekvencer s VST a VST instrumenty a nějaké Creamware pluginy. A také máme dva Waldorfy, Behringer a kytaru, což bylo zmíněno jako nástroje pro živé vystoupení.

12. Máte nějaké oblíbené projekty či dj s?
Emx: Můj nejoblíbenější je Absolum :) I po jejich posledním albu, které je vynikající produkcí. Ale také mám rád CPU, Skazi, Exaile, SUN Project, Wizzy Noise, některé tracky od Junya (Eskimo), Cydonia a mnoho dalších…:)
Ivan: Také Absolum, Wizzy Noise a Sun Project jsou moji celoživotní favorité, ale také mám rád věci jako Neuromotor/ESXS, Ultravoice, Native Radio, Magnetrixx, Haldolium…Mám rád inteligentní psy.

Díky za rozhovor.

GOnDaR & Psyla

11.03.2004 | gondar | magazín