jdi na obsah

Rozhovor s djjem Giuseppem (Parvati Records)

Dj Giuseppe vystoupí 4.10. v klubu Cover Place v 3 hodinovém setu. Přinášíme vám rozhovor s touto legendou.

1) Na scéně se pohybuješ od samého začátku. Můžeš popsat zrod scény?

Myslím si, že se tato hudba reprezentuje underground subkulturu, která má své kořeny v jiných - avšak souběžných hnutích jako hippies ,cestovatelé ....
a s místem Goa, kde to vše začalo. Sdílení hudby, tance a psychadelické zkušenosti patří mezi základní prvky této kultury. Od té doby se scéna samozřejmě vyvíjela přes digitální revoluci a nárůst popularity veškeré elektronické hudby pro nové generace. Je to jako strom, který roste a má mnoho větví.

2) Jak bylo v Goa v roce 1986 a jak je v Goa nyní? Vím, že tam jezdíš každou zimu a určitě můžeš porovnávat.

V roce 1986 bylo Goa samozřejmě úplně jiným místem v porovnání s dneškem.
V té době byla Indie celkem uzavřená vůči západní kultuře, například zde nebyly žádné americké značky, jako Coca Cola, a také se neprodával žádný alkohol. Hudba se v té době hrála zejména na parties, které ale můžeme spíše chápat jako setkáni bez vstupného,většinou během úplňku někde v džungli nebo na pláži a trvaly několik dní. Dnes je Goa známou turistickou destinací a velmi rušným místem. Stále je to místo pro setkávání lidí z psy-trance komunity ,ale parties se teď konají ve více kontrolovaných destinacích,
např. v open-air klubech, někdy se vstupným, někdy free. Nicméně je to stále výborné místo k návštěvě a trávení času!

3) V roce 2000 jsi založil label Parvati Records. Je to jeden z nejrespektovanějších labelů na psytrance scéně. Můžeš nám popsat vznik labelu? Průběh vybírání tracků pro nové kompilace? Jaké je poslání labelu a v konečné fázi na co se můžeme těšit v budoucnu?

Vše se zrodilo pouze z nadšení pro tuto hudbu, takže v roce 2000 byl založen label Parvati Records a o rok později jsme vydali naši první kompilaci. Myšlenka byla prezentovat underground hudbu, kterou v té době produkovalo pouze málo labelů ze scény, jako TIP, Flying Rhino, Matsuri Prod. Účelem bylo a stále je vytvořit platformu pro producenty. Tvořit skupinu, kde umělci mohou spolupracovat a vyměňovat si znalosti a zkušenosti. Toto vše se podílí na utváření scény. Do budoucna můžete očekávat více vydané hudby , vše buď na CD nebo k přímému stahování z naší domovské stránky : parvati-records.com

4) Cestuješ po celém světě. Máš za sebou mnoho parties a festivalů. Kde se Ti hrálo nejlépe? Jaké festivaly můžeš doporučit? Kde je psytrance scéna silná a kam se rád vracíš?

Ano, díky hudbě a labelu jsem navštívil skutečně hodně míst. Jedno z mých nejoblíbenějších, vzdálenějších je Japonsko. Tam jsou party vždy prvotřídně zorganizované, co se týče termínu, místa, dekorací,sound systemu a komunita je pozitivní s velmi dobrým ohlasem na novou hudbu. Také je tam hodně zdatných tanečníků. V Evropě je to Francie a poslední dobou se konají velmi dobré festivaly v Chorvatsku.
Festival, který bych určitě doporučil je Blackmoon Festival v Itálii.

5) Může se člověk psytrancem uživit?

Je to složité, ale možné. Musíš počítat s tím, že zde není tolik peněz jako u jiných elektronických stylů jako je Techno nebo House. Rovněž potřebuješ být hodně odhodlaný,soustředěný a taky mít velkou dávku dobrodružného ducha !

6) Stalo se Ti někdy, že Tě nějaký organizátor někam pozval a pak Tě nechal na letišti nebo nezaplatil za Tvé vystoupení?

Nikdy mě nenechali na letišti, ale někdy mě vyzvedli pozdě, ale to se prostě stává. Kvůli dopravě nebo špatné organizaci. Také jsem zažil, že mi
po mém vystoupení nezaplatili vůbec nic. Opravdu, nedělám si srandu !!!

7) V České republice budeš hrát poprvé. Byl jsi někdy v Praze? Víš něco o české scéně?

Byl jsem v Praze několikrát, ale jenom na pár dni před několika lety, mám na to krásné vzpomínky. Těším se, až se opět vrátím a poznám Prahu trochu víc. Budu zde hrát poprvé a díky tomu se setkám s psytrance komunitou.
Na toto...........se opravdu těším !

8) Co od Tebe můžeme čekat v Tvém tříhodinovém setu?

Rád bych prezentoval rozdílné aspekty Parvati sound: groovy, foresty a jejich mnohem silnější stránku. Skoro vůbec si nepřipravuji sety dopředu. Raději to nechávám na improvizaci v závislosti na reakcích z dancefloor.

9) Lákalo Tě někdy psytrance tvořit?

Ano, ale opravdu na to nemám čas. Práce na labelu mi bere hodně energie a k vytváření hudby potřebujete klid a soustředit se pouze na toto !

10) Label se hned od začátku svého vzniku zaměřuje na tvrdší odnož psychedelic trancu. Vydal jsi řadu alb a kompilací. Udělal bys zpětně něco jinak?

Navzdory tomu, že psychedelic trance je hlavním zaměřením mého labelu , tak sním i o vydávání Downtempo. Mám rád Dub a jeden projekt by mohl být remix Dub a parvati classics !

11) Jak ses seznámil s Jiřím alias Gappeqem?

Poprvé jsme se potkali u známého v Nové Dilí,v Indii někdy ke konci roku 2007 a v roce 2008 jsme na kompilaci Turbulences vydali jeho první track.

12) Hrál jsi na akci Noison Poison Festival. Jak se Ti líbilo u našich slovenských sousedů?

Noise Poison je festival zejména pro high tech, trance s rychlým bpm a pro lidi, kteří se zaměřují zejména na tento druh hudby. Tudíž atmosféra je velmi pozitivní a energická. Místní slovenští lidé jsou přátelští a poskytli nám dobrou pohostinnost.

13) Nakonec nějaká djská historka z party života djje Giussepeho?

No... když se tak zamyslím.... jeden příběh, který si rád připomínám a chtěl bych ho zde zmínit je z doby, kdy jsem poprvé hrál na Ozora v roce 2009 a bylo to také poprvé, kdy jsem byl na opravdu velkém festivalu, kde bylo tisíce lidí na dancefloor.... Byl jsem hodně nervózní. Měl jsem připravené intro pro můj set s písničkou od Johna Lennona – Imagine. Měla se hrát pár vteřin, byl jsem velmi zvědavý, jaký efekt to bude mít na dancefloor. Takže když DJ, který přede mnou dohrál a já začal se svým intrem,se na mne podíval a s velkým údivem v očích se mě zeptal: “Imagine???” a ve stejnou chvíli lidi začali tuto písničku zpívat..... Toto mi dodalo potřebnou vzpruhu ,zapomněl jsem na nervozitu a začal hrát svůj set !!!!

NYX EVENT
FACEBOOK EVENT

24.09.2013 | Ondrej Psyla | magazín