jdi na obsah

Dark Soho-Combustion

Ke konci loňského roku vyšlo velmi zajímavé album na britském labelu Alchemy records.
Na albu je 9 skladeb+ jeden bonus track ve formě videa.Celé album má nesmírně gotický,temný a hluboký nádech. Ale jak říkají sami autoři there is a light in the dark.
Album začíná skladbou The new age-krátké intro,precizní beat i basa,zvlaštní a klasická Dark Soho rytmika,elektricky přefiltrovane zvuky,řezavé synthy,skřípani....Ke konci se najednou ze vší té temnoty vynoří krasná zpívaná táhla melodie....užasná skladba na úvod.
Druhý track DMISH neboli Dark moon in stonehenge táhlou melodíí rovnou začíná, pak se rozjiždí divoká jízda,zvuků,rytmiky,breaků a zase najednou krásná choralní melodie...Když už si človek myslí že má vyhráno, příjde kytarový nářez...Šíleně nadupaná skladba která na parketě ničí tělo:-).
Třetí skladba se jmenuje The 14th vyšla na kompilaci Digital Tribe, takže jí preskočím. Kompilace Digital Tribe tu již recenzovaná byla.

Další skladba Kerberos už se začátku připomína nějaký starý skřípajicí a vrzajiící stroj. Mohutná basa,zase super našlápnutá rytmika.Celá skladba je hodně industriálni, přídává se táhlá melodie, která mi připomíná hudbu k nejakému seriálu či filmu. Konec je hodně euforický a pozitivní.
Následuje Noise 6 což je víceméně experimentáni dílko, navozující hodně temnou atmosferu. Skladba mi připadá že je dělaná spíš pro poslech, ale na to je zase moc agresivní-prostě zvláštnost.
Šestka Combustion-basa, hra beatů a breaků nás připravuje na to co se bude dít. Celé to pěkně jede a pozvolna graduje.Masivní kytarový riff, táhlá gotická melodie-prostě typická Dark Soho metelice..
Skladba sedmá-Save me god (rmx)...tohle je skoro zhudebněné peklo...je to vlastně předělaná skladba jedné metallové kapely (myslím že se jedna o kapelu Concrete Nature). Nechybí chrchlavý zpěv,kytarová sóla, ale stále se jedná o psytrance-neuvěřitelné.
Track 8-The-H. Po průchodech temnotou-ono slibované světlo-přijemý skoro ranní track.....s příjemnou melodíí na konci....
Deváta skladba s názvem My Wish je párádní chilloutovka, která chytí u srdce.....Stačí ještě pustit titulky, západ slunce,objímající se pár...a je to skoro všechno..
Jenže nakonec tu je ještě Uine sarcoma (rmx)..takže temnota je zpět, ale tentokrá i ve vizualním podaní ve formátu .mov.
Shrnutí-výborné album-podle mě jedno z nej za poslední dobu (roky). Je z něho poznat muzikantský um a ne jen v počítači sestavené paterrny. Někomu celé album může připadat dost stejné, ale podle mého subjektivního názoru je každá skladba jiná... Společnou mají celkovou atmosféru a náboj.

22.02.2003 | tv | magazín