jdi na obsah

Wizzy Noise - The Timeline Remixes

Artist: Wizzy Noise

Title: Timeline Remixes (CDCF08)

Label: Candyflip Records

Year: 2004

Track listing:

01. Wizzy Noise @ Timeline (Vibrasphere Remix)

02. Wizzy Noise @ Timeline (Neologic Remix)

03. Wizzy Noise @ Timeline (Wizzy Noise Remix)

04. Wizzy Noise @ Timeline (Charasmatix Remix)

05. Wizzy Noise @ Timeline (Blue Planet Corporation Remix)

Řecké duo Wizzy Noise bezesporu patří mezi ty aktivnější subjekty působící v této hudební sféře @ důkazem toho jsou kromě mnoha singlů na nejrůznějšího kompilacích dvě plnohodnotná alba (Elektro Theater a Stereo Electric) vydaná v poměrně rychlém sledu za sebou. Právě z prvně jmenovaného "Elektro Theater" byla labelem Candyflip Records vybrána na první poslech nikterak výrazná skladba "Timeline" a nabídnuta k zremixování čtyřem dalším projektům:

1) Vibrasphere remix

Stačí pár prvních beatu a je i bez bookletu jasné, s kým máme tu čest. Bezesporu jeden z nejlepších progressive psytrance projektů, který kdy spatřil světlo světa, nám zde představuje pravděpodobně poslední track před svým definitivním rozchodem. I tentokrát se jedná o zvukově uhlazenou, nostalgicky zasněnou záležitost nesoucí se v typickém dub-proggy-rytmu. Vibrasphere zde opět odvedli skvělou práci, nezbývá než doufat, že Richard bude schopen navázat na jejich dosavadní hudební tvorbu přinejmenším stejně úspěšně.

2) Neologic remix

Skutečný neo full-on killer společného projektu Micha Yossefa (Echotek) a Mishel Bittona (Safi Connection) z Israele. Groovy track s výbornou hutnou basovou linkou, maximálně taneční záležitost. Neologic právě vydávají na Candyflipu své debutové album, ale můžu vás ubezpečit, že až takhle dobrý track na něm nenajdete :)

3) Wizzy Noise remix

Místo originální verze byl na CD zařazen remix od Wizzy Noise samotných. Bohužel se však příliš podobá originálu a nenabizí v podstatě nic nového. Rozhodně to není špatný track, ale dal bych v tomto případě přednost nějaké inovaci.

4) Charasmatix remix

Už poměrně dlouho jsem od tohoto německého projektu nic nového neslyšel a tím víc mě příjemně překvapil @ Charasmatix se podařilo dát dohromady zdaleka nejtemnější skladbu celého CD, s monotóním spodkem, výbornými perkusemi a celkově velmi syrovým zvukem. Už se těším na nové album ;)
5) Blue Planet Corporation remix

Hvězdy klasického goa trancu se vrací na scénu! Old schoolový zvuk s typickými 303kami nás vrací zpět do poloviny devadesátých let @ a rozhodně to není špatný výlet, Blue Planet Corporation tímto remixem všechny překvapili, je skvělé vidět, že takovýto projekt má stále co říct i na počátku 21. století, kdy jsme každý měsíc téměř zaplaveni mořem čerstvých projektů a nejrůznějších nových substylů.

Nerad bych se tentokrát pokoušel porovnávat, která skladba je lepší a která horší. Na tak malém prostoru se Candyflipu podařilo zabrat širokou škálu hudebních stylů a to je přesně to, co je dle mého názoru u tohoto typu releasů nejdůležitější. Celkově se jedná o velmi kvalitní počin plný inteligentní muziky vhodné jak pro domácí poslech, tak na taneční parket.

English version:

Duo Wizzy Noise from Greece is without any doubt one of the most active subjects of the scene @ as a proof we can mention not only plenty of singles on various compilations but also two full-value albums (Elektro Theater a Stereo Electric) released quite quickly in a row. From the first mentioned one, "Electro Theater", label Candyflip Records has chosen "The Timeline" track and offered it for remixing to four different projects:

1) Vibrasphere remix

After the very first seconds of the track you already know even without booklet who is behind this remix. One of the best progressive psytrance projects is presenting us probably the last track before its definitive split up. Also this time it is a smooth, dreamy song flowing in a typical dub-proggy-trance rhytm. Wonderful work as usual, hope Rickard will be able to continue with Vibrasphere project at least as good as they did it together…

2) Neologic remix

Real neo full-on killer from the common project of Micha Yossef (Echotek) and Mishel Bitton (Safi Connection) from Israel. It is a very groovy one with a great rolling bassline, working very well on the dancefloor. Stay tuned for their debut album that should be released soon on Candyflip Records…

3) Wizzy Noise remix

This single CD does not includes original version but on the 3rd place there is a remix of Wizzy Noise itself. Unfortunatelly it is too similar to the original and doen not bring many new elements @ it is not bad track at all but I would prefer to be much more innovative here.

4) Charasmatix remix

I did not heard about this German project for a quite a long time and this was a very nice surprise for me @ it is the darkest track here with quite monotonous basement, good percusion loops and very raw feeling. Well done!

5) Blue Planet Corporation remix

One of the old stars of classic goa trance strikes back! Old school sound with some 303s takes you to the middle of 90´s @ and it is definitely a very good trip, B.P.C. surprised everybody, how nice to see that this project still has a lot to say also at the beginning of the 21st century when there is a nearly flood of new fresh artists and substyles on the scene.

I do not want to finish the review by judging which track is the best and the worst one @ there is a wide range of different styles on the CD and this is exactly what I am looking for while listening to these "Remixes CD singles", so popular in these days. In my humble opinion this is a high quality release full of intelligent music suitable for both listeners and progressive djs.

Dj Slater (Tribal Vision / Chaishop.com)
slater@psytrance.cz

31.03.2004 | slater | magazín