jdi na obsah

Wildlife

Po skoro půl roce se objevila nová komplikace od londýnkého labelu Alchemy records
Jmenuje se Wildlife a měla by se stát jakousi serií kompilací od lidí z Alchemy. Ale ted¡ již
k samotné kompilaci:
První skladba-E-Jekt-Stormy. E-Jekt je vedlejší projekt jinak poměrně známého israelského producenta Hujaboy. Skladba má výbornou produkci, jedná se klidnější full on track, se spoustou naechovaných a roztahaných synthů.Šlapavá rytmika, příjemná atmosféra...nijak extrémě náročná. Na začátek hodně přijemný track.
Dvojka Polaris-Rainforest...tato skladba mě nijak neoslovuje. Těžko jí popsat-kvalitně vyprodukovaný nudný unylý full on.
Raději dál.
Rinkadink vs Dj Spencer-Spectral Monkey. Krasné melodické synthy a linky. Tato dvojice pokračuje v nastaveném měřítku-po velice uspěšném remixu tracku Ultima, opět dokazují co to je našlápnutý, nápaditý, melodický
ranní full on. Navíc Dj Spencera (aka Spenraa) si budeme moct poslechnout pár dní před vánoci i u nás-a to na této party.
Kompilace dál pokračuje v příjemném morning soundu.Hydrophonic-Scratched je parádní ranní hopsa hejsa track. Zasněná atmoška a ke konci nechybí melodický nájezd. Není to nepodobné Talamasce.
Pětka je pro mě dost diskutabilní track-Jumanji-Roll the dice. Pro někoho super full on, pro někoho již tisíckrát slyšená a ohraná písnička.
Je to prostě klasický full on track.Švihající hajtky, řezavý synťáky, nijak složitá melodie...echa,atd..vše v dobré zvukové kvalitě.
Whiplash-Trip the switch je asi nejostřejší skladba na celém cd. Funky, skřípavá nahoru dolu skladba. Spousta breaku, pěkná šlapavá basa, kvalitní rytmika.
Další na řadě je jihoafrický projekt Broken toy-Send more money. Výborné, dlouhé, temné intro naznačuje, že by se mohlo jednat o dost pekelnou jízdu.
Skladba začína opravdu temně-hutná, nízko posazená basa, žádny spěch...všechno pěkně pozvolna..a na jednou se z toho vyklube příjemná melodická skladbička. Na jednu stranu škoda, protože ten začátek byl opravdu pěkně temný...ale i zbytek stojí za to.
Visual Voice-Maragilim...tato spolupráce mezi dvěma známými izraelskými producenty by měla probíhat častěji. Visual Paradox (alias dj Bog-Compact records) a Ultravoice
vyprodukovali opravdu parádní věc. Jedná se asi o nejvíc progressive trance track jaký kdy na Alchemy vyšel. Je to opravdová krása...hypnotická basa a drnkající rytmika...
Přídá se jakýsi synth a zase znova...no a pak je tady tak nepopsatelně dlouhej break....prostě se musí slyšet!!! Super
Poslední skladbu má na triku Fatali-City of God. Nijak extrémě se neliší od jeho nedávného alba. Pomalejší, hodně hodně melodický full on.

Podtrženo sečteno je Wildlife docela klamný název, protože žádná extra divočina se nekoná. Většina skladeb je příjemně melodického charakteru, což jim vůbec neubírá na kvalitě.
Nutno uznat že cd od Alchemy records si stále drží svou nadstandardní kvalitu.

Buy originals-support your artists!!

27.11.2003 | tv | magazín