jdi na obsah

VA Psyinjection review

english version
PSYINJECTION(Psytropic records 2004)
Psytropic records je nový německý label a Psyinjection je jeho první kompilací, kterou se uvádí svým budoucím posluchačům. Dle vlastních slov se label neorientuje na nějaký konkrétní subžánr, ale snaží se najít zajímavé věci ve všech stylech od minimalu po full on a všechno mezitím a tímhle směrem kráčí a jejich debutový release.

Kompilaci rozjíždí skladba "Delysid" od projektu NASA a je to moc příjemný čistý progressive track výborný na rozjezd celé kompilace. Skvělý groove doplňují zvuky a krátké synthy, které vytvaří příjemnou psychedelickou atmosféru. Druhá věc v progresivní části je od NEELIX a jmenuje se "Colours". Je už trochu rychlejší, pořád hodně groovy s jednoduchou chytlavou melodií a pár psy zvuků kolem. PSYNINA je německá slečna a na kompilaci má svůj debutový track. "Stop that killing" začíná německým povídaním a atmosférickými zvuky, které jsou náhle přerušeny tvrdým kickem a drtící basou. Věcí proplouvají zasněné plochy, sem tam ostré synthy a dlouhé melancholické vokály. Dobré. A posunujeme se k "Feel the moment" od israelského projektu NOVA. Je to takový neo-full on s valící se basou, pár zdelayovaných samplů, drobné acidky a isra melodie na konci. S "Aeroponal Brain Damage" od A.P.E. se dostáváme do polovina kompilace a je to tady asi nejtvrdší věc. Nakopnutý tvrdší full on s filtrovanými skřeky a hluky, spíš pro noční hodiny i když temné to zrovna není. "Spo (BLT edit)" od DOZER & 40% je další izraelská věc. Pěkný groovy full on, pár melodií a dlouhý breakdown na konci. Další věcí je "Paranormal comes alive" od ELEC3. Nevím už co tu říct, přímočarý izraelský full on, jestli hledáte definici full on, tak tuhle věc můžete použít. Kompilace pokračuje v podobném stylu trackem "Virus Player" od BRAIN DAMAGE, je jen trochu tvrdší, ale pořád melodický. ULTRAVOICE je hodně známý projekt z Izraele a jeho "Multi" je zase typický izraelský full on, na tanečním parketě určitě zabere skvěle. Poslední skladbou je "I want to be there" od COSMIC TONE. Je to kombinace progressivu a full onu, není to tak rychlá věc a kompilaci na konci zklidní. Moc příjemná záležitost.
Celkem pěkná debutová kompilace od Psytropic records, lehce nadprůměrná.Špatné to není, ale že by zrovna bořila hranice to také ne. Osobně se mi líbí ta progresivní část víc než ta fullonová, která zní moc formulaticky, ale pokud máte tenhle styl opravdu rádi, zklamáni byste neměli být. Fakt, že kompilace je vystavěná od progressivu k fullonu je její plus. Psytropic právě chystají k vydání svou druhou kompilaci Pyrogenetic, tak doufám, že předčí jejich debut.
Tracklist
01 : NASA - DELYSID02 : NEELIX - COLOURS03 : PSYNINA - STOP THAT KILLING04 : NOVA - FEEL THE MOMENT05 : A.P.E. - AEROPONAL BRAIN DAMAGE06 : DOZER & 40% - SPO (BLT Edit)07 : ELEC3 - PARANORMAL COMES ALIVE08 : BRAIN DAMAGE - VIRUS PLAYER09 : ULTRAVOICE - MULTI10 : COSMIC TONE - I WANT TO BE THERE


english version
PSYINJECTION(Psytropic records 2004)
Psytropic records is a new german label and Psyinjection is its first compilation introducing the label to the listeners. Due their own words they are not focusing on one kind of music style but they are looking for good tracks in many styles ranging from minimal to full on and everything in between and the compilation follow this direction.
The compilation starts with a track "Delysid" from NASA and it is really nice smooth progressive track ideal for starting the compilation. The perfect groove is supported by nice sounds and short synths creating nice & warm psychedelic atmosphere. The next one in progressive line is NEELIX with his "Colours" tracks. It is a bit faster, still nice and groovy with a simple catchy melody and a few psychedelic sounds around. PSYNINA is an upcoming german female artist and this is her first track out. "Stop that killing" begins with a german female voice and atmospheric sounds broken by hard kick and drivin bassline. Warm and dreamy sounds are flowing through the track and she adds some short sharp synths and long melancholic vocals to build the track. Nice one. And then we are going to "Feel the moment" with NOVA, an israeli project. I would define it as neo-full, with rolling bassline, some delayed samples, tiny acid synths and isra melody in the end. With A.P.E. and his "Aeroponal Brain Damage" tracks we are in the middle of the compilation and this is the hardest tune here. Banging full-on with some filtered screams and noises better played during the night, but it is not dark much. "Spo (BLT edit)" by DOZER & 40% is another israeli track here. It’s a nice groovy full on track with light atmosphere and long breakdown in the end. Another track is "Paranormal comes alive" from ELEC3. Don’t know what to say, it is straight melodic full on from Israel, if you need to define full on, this is a typical track of the style for me. The compilation continues in the similar style with "Virus Player" by BRAIN DAMAGE, it is just a bit harder, but yet melodic. ULTRAVOICE is well known project from Israel and "Multi" is typical israeli full on again, good dancefloor track. The last one is from COSMIC TONE. "I want to be there" is their mixture of progressive and full on, it is not so fast and calms down the compilation in the end. Really nice one.
This is a quite nice debut compilation from Psytropic records which stands a bit above average. It’s not bad, but not groundbreaking as well. Personally I like the progressive part more than the full-on one which sounds a bit formulatic to me, but if you are into israeli full on, you shouldnt be dissapointed with it. The fact that the compilation is builded from progressive to full-on is a plus. They are just near the release date of their second compilation Pyrogenetic so I hope they will beat their first release with the new one.

01.04.2005 | cymoon | magazín