jdi na obsah

VA Mushy Mystery review

forum | english version
VA Mushy Mystery(Trishula records 2005)
Po skvělém albu Megalopsy je tu Trishula records s novou kompilaci Mushy Mystery, kterou následuje svůj koncept vydávání nočního psychedelic trance pro všechny freaky libujících si v temném zvuku.
Kompilaci otevírá krátké "Intro" od MEGALOPSY, které vás má naladit na tu správnou vlnu a to co vás čeká.
První kdo vás vezme na projížďku je MUBALI ze San Francisca s jeho trackem "Shake Lasta", což je nakopnutá věc s těžkým kickem a lehce funky basou. Zní trochu industriálně s hrubými chaotickými synthy a zvuky, ale jak to ubíhá, ztrácí track trochu na energii, ale stejně je to pořád zatím ta nejlepší věc co jsem od něj slyšel. Takže dobrý začátek.
DEJAN & SHENZ z Francie nám servírují porci dark psytrance nazvanou "Heu2". Pohrávají si s rytmy, používají trippy samply a zvuky, hlasy, takové plavání v bažině. Dobrý track, ale zvlášt na konci mu něco trochu chybí.
"Zo Moth" od DRONEBIXIE je další temný track se spoustou psychedelických zvuků a synthů, které poletují kolem. Má skvělou funky bejslajnu, která s vámi neustále třese. Povedené.
DERANGO přichází s jejich švédským lesním soundem. Chaotický, psychedelický, apokaliptický, vytripované šílenství. To je jejich "Implosions". První opravdu skvělá věc na téhle kompilaci, alespoň pro mě.
Až dosud se mi nikdy nic nelíbilo od KEMIC-AL a nejinak je tomu i s "Xifajk (Little devil)". Osmiminutová věc s tvrdým beatem a basou a jedním modulovaným synthem, který vrčí pořád dokola, mě opravdu nudí a vždycky mě donutí přeskočit na další věc.
A to je další track od DERANGO "Mushy Mystery". Začíná s potlačeným kickem a pár hluky, ale po chvíli se to rozjede v plné parádě skvělou rytmikou, jejich duchařskými zvuky a tripovými synthy, kterými vytvářejí psychedelickou atmosféru plnou temných melodií, které plynou odnikud nikam, v tomto případě ale povedeně. Výborný track a dobrá volba pojmenovat kompilaci stejně.
Zajímá vás, jak by zněl temný psy sound dělaný v Japonsku? Pak si poslechněte SAVAGE SCREAM a jeho "Freakshow (Evilcore edit)". Je to nejrychlejší věc na kompilaci, se skřípajícími synťáky, temnými samply a hlasy, které místy zní opravdu schizofreně. Celkově to zní podobně jako věc od Kemic-Al, ale nenudí, pořád se v ní něco děje a něco nového přichází.
Po japonském šílenství vás chytne ruský sound od PSYFACTOR. "Spawn of Satan" je jednoduchá temná záležitost, která ale pořádně šlape na tvrdém beatu, hrubé base a řvoucím synthu a temné táhlé melodii v pozadí. Jako obvykle je jeho věc jednoduchá, ale perfektně funguje.
K probuzení z ďábelských temnot může posloužit "Elastic Darkness" od DARKPSY. Má portugalský full-on zvuk, ale je pořád celkem temná a v půlce se zlomí do příjemné atmosférické části s melodickými linkami, které nám připomenou, že snad už brzo bude taky ráno.
"Outro" opět vytvořili MEGALOPSY, krátká chill-breakbeatová skladba s decetně temnou atmosférou mi občas připomene svými plochami Baraku nebo podobný film.
Takže co říci na závěr? Trishula records je zatím stále lepší a lepší a já doufám, že v tomhle trendu vydrží i po své druhé kompilaci, kterou určitě přebili svou první. Je mnohem zajímavější, silnější a tanečnější a jestli máte rádi hodně temný noční zvuk, neměla by vás rozhodně zklamat a najdete tam svoje tracky. Je jich tam dost na výběr.
Tracklist
1. MEGALOPSY Intro
2. MUBALI Shake Lasta

3. DEJAN AND SHENZ Heu2

4. DRONEBIXIE Zo Moth

5. DERANGO Implosions (final)

6. KEMIC-AL Xifajk (little devil)

7. DERANGO Mushy mystery

8. SAVAGE SCREAM Freak Show (evilcore edit)

9. PSYFACTOR Spawn of satan

10. DARKPSY Elastik darkness (2nd version)

11. MEGALOPSY Outro
Líbí se vám Mushy Mystery? Vyjádřete se na našem fóru.

english version
VA Mushy Mystery
(Trishula records 2005)
After releasing the great Megalopsy album, Trishula records is here again with their new compilation Mushy Mystery following the label concept in releasing night psychedelic trance for all the dark freaks all around the world.
The compilation is opened with a very short "Intro" by MEGALOPSY to get you into right mood.
The first one to take you on a journey is MUBALI from San Francisco and his track "Shake Lasta", which is powerfull track with heavy kick and a bit funky bassline. It sounds a bit industrial with raw chaotic leads and dirty sounds, but as the time is passing, it looses the energy somehow a bit, but anyway it is still the best track I heard from him. So nice beginning.
DEJAN & SHENZ from France are serving us a dark psytrance "Heu2". They are playing with rhythms, use some trippy samples and sounds, voices, it is like a swimming in a swamp. Good track but it still lacks something specially in the end.
"Zo Moth" from DRONEBIXIE is dark track with lots of psychedelic sounds and synths flying around and it has great funky bassline and make your ass shaking all the time. Nice one.
DERANGO comes with their swedish forest sound. Full power, chaotic, psychedelic, apokalyptic, trippy maddness. This is their "Implosions". First real highlight of the compilation for me.
I was never impressed by any of KEMIC-ALs tracks till now and the same goes to "Xifajk (Little devil)". 8 minutes long track with fast hard kick & bass and with one modulated lead going over and over again sounds really boring to me and makes me always skip to another track.
Another track from DERANGO "Mushy Mystery" starts with weak kick and some noises, but after a while you are hitten by great rhythms, their spooky sounds and trippy synths all around creating their psychedelic atmosphere full of dark melodies going from nowhere to nowhere. Superb track and good choice to name the compilation with the same title.
Do you wonder how japanese dark sound could sound? Listen to SAVAGE SCREAM from Japan and its "Freakshow (Evilcore edit)". It is the fastest track at this compilation, with some twisted freaky leads, dark samples and voices sound really schizophrenic in some moments. Sounds similar to Kemic-Als track in general sound, but you’re never get bored, it is always changing and something new is coming up.
After the japanese maddness you are grabbed by the hard russian sound made by PSYFACTOR. "Spawn of Satan" is uncomplicated dark track with kicking beat, raw bass, screaming synth and dark melody in the background. As usual from Psyfactor, it is very simple, but working perfectly. Great tune, I love to play it out loud.
To wake up from the evil times, "Elastic Darkness" from DARKPSY can do the job pretty well. It has the portugal full-on touch in sound, but it is still dark and in the middle it breaks into nice atmospheric part with floating melodies reminding us, that there might be light soon as well.
The "Outro" is made by MEGALOPSY, short chill-breakbeat track with decent dark atmosphere reminds me sometimes the Baraka movie or similar with the background sound.
So what to add in the end? Trishula records is better and better and I hope they will keep the direction they are heading now with their second compilation. They have definitely beated the first compilation with this one for me. It is much more interesting, much more powerful and if your are a dark trance lover, you shouldnt be dissapointed with this one and find your favorite night time tracks. There is a lot to choose from.
Tracklist
1. MEGALOPSY Intro
2. MUBALI Shake Lasta
3. DEJAN AND SHENZ Heu2
4. DRONEBIXIE Zo Moth
5. DERANGO Implosions (final)
6. KEMIC-AL Xifajk (little devil)
7. DERANGO Mushy mystery
8. SAVAGE SCREAM Freak Show (evilcore edit)
9. PSYFACTOR Spawn of satan
10. DARKPSY Elastik darkness (2nd version)
11. MEGALOPSY Outro
Do you like Mushy Mystery? Tell us in our forum.

04.05.2005 | cymoon | magazín