jdi na obsah

VA Hammering The gates of soul review

english version
VA Hammering the gates of soul
(Inpsyde Media 2005)
Po roce je tu zpět label Inpsyde Media s novou kompilací Hammering the gates of soul. Zkompiloval ji dj Natan, který tu loni na podzim zahrál a po prázdninách se tu opět objeví, a Inpsyde Media crew. Má se nám na ní předvést psytrance zvuk budoucnosti, takže se na to podíváme.
Žádné intro, žádný decentní rozjížděcí track, kompilace začíná přímo s pořádným nášupem od TERMINATORa z Ruska. Samozřejmě, že "Kfsbk on submachine" má typický ruský metalový surový zvuk s drtící basou a kickem, divoká temná psychedelická atmosféra vás nenechá v klidu. Silný track, který rozhýbe parket.
Druhá věc je "Communication breakdown rmx" od SEROXAT. Je to typický track od Seroxata s jeho poznávacími samply, výborný na party, ale nic překvapivého. Dobrá prace.
Track od EQUILIBRIUM je další ruská věc nazvaná "Ex-er-sis". Trochu se od současného ruského zvuku liší, je tvrdá, celkem minimal s kovovými samply, industriálním feelingem a podivnými psychedelickými pasážemi. Zní hrubě, svěže a zajímavě.
NEXUS a DARK PSY se dali dohromady a udělali track "No network". Temný portugalský full on s dobrou basou, spoustou syntů a různých samplů. Avšak podobně jako u Seroxatu, žádné překvapení, ale pořád našlapaná věc na poslech i tanec. Přesně co očekávate.
"In malo veritas" je první track od rakouského projektu M.W.S. a je to moc příjemné překvapení. Začíná to hutnou kytarou, kickem a basou, postupně se všechno stává temnější a temnější hlavně pomocí zpěvu vytvářejícím mysteriózní atmosféru celého tracku a metalová bouře to celé zakončí. Jednoduché, ale naprosto účinné! (a ta kytara není vůbec popina a je decetně používána, super, spíš jako zvuk Tim Schuldta)
A na řadě je další ruská věc, ostatně jako několik dalších. "Deprivation Chambers" od FREAKING je snad jeho nejlepší věc, co jsem od něj slyšel. Sice pořád používá tu plochou zahuhlanou basu a kopák , ale tentokrát je to opravdu rozjeté a protkané nádhernými atmosférickými melodiemi na pozdní noc a brzské ráno. Vynikající psychedelická věc s krásným příběhem a parádními radio signaly!
BIG NOISE se zúčastnily věcí "Power Ride" a navazují na vlnu, kterou navodil Freaking, svou plochou basou a dupákem a zurčícími synthovými melodiemi. Předchozí věc je mnohem povedenější, ale ani tahle není špatná. Je to takové příjmeně psychedelické čekání na něco.
A to je CYBERPLANET s trackem "Wasabi". Hrubý full-on s divokou basou, prozpěvujícími synthy a zábavnou veselou mezihrou. Tvrdý ranní track, určeno pro tanec.
Společně s EXITED a "Lirik on outer space" vkročíme opět trochu do temnějších vod, ale tentokrát spíše v minimalistickém duchu. Track, který svou rytmikou táhne, doplňuje pár samplů a zvuků, místy zní trochu tribal. A ve druhé polovině to celé osvěží jemně prosvětlená decentní melodie.
DERANGO kompilaci uzavírá s "Boomorgon rmx" a mozkem vám zamíchá pořádná porce skandinávské psychedelie derangovskými duchařskými melodiemi, acidovou atmosférou a divokou rytmikou. Hodně moc divoký psychedelický track.
Inpsyde Media se to opět podařilo a navázala na výbornou kompilaci "There is no tommorow" dalším vydařeným releasem, kde ani jeden track není vyloženě špatný a většina zní neoposlouchaně a navzájem se od sebe liší. Když kompilaci posloucháte, protékáte skrz různé věci s různou atmosférou a náladou. Není to vůbec tak temné, jak možná někdo od nového počinu Inpsyde Media očekával. Nekategorizoval bych to vůbec jako dark psy kompilace, je to prostě psytrance. A jestli tohle je psytrance budoucnosti, tak to jsem moc rád. Pokud budete mít možnost, neváhejte a zkuste ji.
Tracklist
1. TERMINATOR Kfsbk on submarine

2. SEROXAT Communication breakdown rmx

3. EQUILIBRIUM Ex-er-sis

4. N3XU5 vs DARK PSY No Network

5. M.W.S In malo veritas

6. FREAKING Deprivation Chambers

7. BIG NOISE Power ride

8. CYBERPLANET Wasabi

9. EXITED Lirik on outer space

10. DERANGO Boomorgon rmx


english version
VA Hammering the gates of soul
(Inpsyde Media 2005)
After one year, Inpsyde Media is back with a new compilation Hammering the gates of soul. Compiled by dj Natan and Inpsyde Media, it is supposed to bring us the psytrance sound of the future, so let’s have look at it.
No intro, no decent track, the compilation starts straight ahead with kicking track from TERMINATOR from Russia. Of course "Kfsbk on submachine" has the russian metal full power sound, drivin kick and bass, no time to rest in the wild dark psychedelic atmosphere. Strong track, which will kick every dancefloor.
The second one is "Communication breakdown rmx" from SEROXAT. It is typical Seroxat track with his "trademark" sounds, great party killer, nothing surprising from him, good work.
EQUILIBRIUM comes with another russian track called "Ex-er-sis". It is a bit different from the contemporary russian sound, it is hard, a bit minimal with metal samples, industrial feeling and weird psychedelic parts. Sounds dirty, fresh and interesting.
NEXUS and DARK PSY joined together and made the track "No network". Dark portugal full on with fat bassline and lots of synths and various samples. Same as for Seroxat, no suprise, but still good powerful track to listen and dance to. You get what you expect.
"In malo veritas" is the first track from M.W.S., the austrian project, and it’s a really nice surprise. It starts with fat quitar, kick and bass, it is getting more and more dark with voice vocals builing mysterious atmosphere during the whole track and finnishes with metal storm in the end. Simple one, but working great! (and the guitar is really not cheesy and overused, wow, it is more like Tim Schuldt sound).
And another russian production here again and for couple of next tracks as well. "Deprivation Chambers" from FREAKING is one of his strongest track I’ve heard so far. He still uses the flat kick and bass, but this time the track has a lot of dancepower and also brings nice atmospheric melodies for twilight times or morning. Great storming psychedelic track with a nice story and radio signals!
BIG NOISE are taking us on a "Power Ride" following the vibe of Freaking with flat kick/bass and floating twilight twirling synth melodies. Well, the previous track is much more stronger, but this one is not bad. It is like a comfortable waiting in psychedelic sound space for something to come.
And it is CYBERPLANET with the track "Wasabi". A raw full-on one with a wild bassline, singing leads and funny happy intermezzo. A hard morning track, dancefloor oriented.
With EXITED and "Lirik on outer space" we are going darker again even this one is quite minimal, driving track with a few samples and noises and tribal feeling. But in the second half there is a bit of light again in a decent melody.
DERANGO is closing the compilation with "Boomorgon rmx" and the swedish psychedelic sound is about to shake your brain with derangos spooky melodies, acid atmosphere and driving rhythms. A very psychedelic wild one.
Inpsyde Media did this again and follows the great "There is no tommorow" compilation with another great release, where no single track is bad and most of them sound fresh and different from each other. You are flowing through tracks of different mood and atmosphere while listening to this compilation. It is not that dark, as someone might expected from Inpsyde Media’s new release. I wouldnt categorize it as dark psy compilation, it is just psytrance. And if this is psytrance sound of the future, I am happy then. Go and try this one.
Tracklist
1. TERMINATOR Kfsbk on submarine
2. SEROXAT Communication breakdown rmx
3. EQUILIBRIUM Ex-er-sis
4. N3XU5 vs DARK PSY No Network
5. M.W.S In malo veritas
6. FREAKING Deprivation Chambers
7. BIG NOISE Power ride
8. CYBERPLANET Wasabi
9. EXITED Lirik on outer space
10. DERANGO Boomorgon rmx

10.05.2005 | cymoon | magazín