jdi na obsah

VA Crazy goblins and wicked pixies review

forum | english version
Crazy Goblins And Wicked Pixies
(Trishula records 2005)
Minulý měsíc vydali Trishula records již svou třetí kompilace nazvanou "Crazy goblins and wicked pixies" a tak tu na ní máme recenzi.
Kompilace začíná trackem od CLAW, jednočleného projektu z Kypru, nazvaným "Disturbed Galaxies". Je to spíše poklidnější záležitost s romantickými melodiemi, která vaši mysl dostane do správné nálady. Perfektní zahajovací skladba pro noční kompilačku.
Další na řadě je "Oscillate" od švýcarského projektu ELECTRYPNOSE. Rozjíždí to nejprve decentně, pěkně groovy s lehkým šmrncem fullonu a postupem času track staví až do atmosférické melodie a zvonkohry následované povedenými svištícími synťáky.
No a konečně se dostáváme k tomu pravému třeštění, která zajišťuje francouzký DEJAN. "Dennis kills the dentist" tvrdí. Dejan nám vždycky dodával hodně pokroucené záležitosti a stejně je tomu i teď. Vykroucená záležitost, která si pěkně pohraje s vaším mozkem, plná energie a bláznivých samplů.
Další věc pochází od THE MANY FACES a ELECTRYPNOSE a nazývá se "Testicule killer". Hned od začátku pěkně našlápnutá dravou basou. Sviští si to pořád nahoru a dolu, nahoru a dolu, acidy a temné melodie, nikdy nekončí a nikdy nedojdou k nějaké pointě.
Pokud máte rádi něco opravdu hodně temného, až tak že cítíte prázdnotu širého vesmíru, "Babel tower" od POLYPHONIA je něco pro vás. Monotóní, hodně temné, ztripované zvuky a melodie a všude kolem velice potemnělá atmosféra.
V nastaveném duchu pokračujeme i s "Kill bill gate" trackem od THE MANY FACES. Tentokrát více groovy, ale stále ta bezbřeze temná atmosféra nicoty, která vás pohlcuje prostřednictvím vrstveným acidových linek a efektů.
MUBALI vrací úder svou težkou industriální skladbou "Information insemination" vyplněnou spoustou hrubých acidových synthů a vykroučených efektů až k monstróznímu psychedelickému konci.
Radši se vrátíme k té hodně temné náladě a poslechnem si "Noise reduction" od METALLAXIS remixované od POLYPHONIA. Velice psychedelické, velice temné, hodně úderné, ztratíte se ve své duši a možná jen chladné melodie vás zachraní před úplným zešílením.
SAVAGE SCREAM se objevil na předchozí kompilaci s hardcorovým trackem, ale tenhle nový je tedy pomalejší, ne tak tvrdý a více sofistikovanější s dlouhým breakdownem a náladou, která se od našláplého trance změní skoro až v temný chillout na konci.
Kompilaci uzavírá SYNTRAX se svým "Reanimatorem", tvrdým trackem, skoro s ruskou atmosférou, rychlou basou, industriálními bicími a ostře řezanými acidlinkami. Pěkně temně šílený chaos nám připravil tenhle neznámý israelský týpek.
Taaakže, Trishula records vypadá, že si již svou třetí kompilací našla svoje místo na výsluní mezi těmi mnoha novými labely. Tahle je pro mě v té lince jejich releasů nejpovedenější. Není tu ani jeden vyloženě slabý track, vše dobře vyprodukované, žádná vyloženě "temná diskárna" a tak už je jen na vás, co si z nabídky těchto monstrózních nočních tracků vyberete a co vám nejvíc padne. Už se těším na další počin od těchle něměcko/holandských acidových hlav.
A jak se vám líbí tahle kompilace? Napiště nám na fóru.

English version
Crazy Goblins And Wicked Pixies
(Trishula records 2005)
Last month Trishula records released their third compilation called "Crazy goblins and wicked pixies" and here we have a review on it.
The compilation starts off with a track from CLAW, one-man project from Cyprus, "Disturbed Galaxies", a mellow track with romantic melodies, setting your mind in a nice mood. Perfect opening track for a night trance compilation.
The next one to follow is "Oscillate" track from ELECTRYPNOSE, a swiss project. A decent groovy beginning with a fullon touch, slowly builded into a atmospheric melody and bells play followed by sweet synths.
And finally we are getting to the maddness brought by DEJAN from France. "Dennis kills the dentist" he says. Dejan always brings us twisted tracks and so it is. Mindblowing twisted track full of energy and wicked samples.
The next one comes from THE MANY FACES and ELECTRYPNOSE and it is called "Testicule killer". Strong since the beginning with its wild bassline. The flow goes up and down, up and down, acidic sounds and deep melodies, it never ends and never reach a point.
If you like something realy dark, that you feel the emptiness of the universe "Babel tower" from POLYPHONIA is something for you. Very monotonous, very dark, tripping sounds and melodies and overall muddy atmosphere.
We follow the very dark feeling in "Kill bill gate" track from THE MANY FACES. A bit more groovy this time but it holds the atmosphere of a void grabbing your soul through layered acid sounds and effects.
MUBALI strikes back with his heavy industrial track "Information insemination" filled with a lot of raw acid synthlines and designed effects leading to a monster psychedelic end.
And lets get back to the very deep & dark atmosphere in "Noise reduction" from METALLAXIS remixed by POLYPHONIA. Very psychedelic, very dark, very drivin, you’ll be lost in your soul with this one, but the cold melodies might save you before you get completely mad.
SAVAGE SCREAM appeared on the previous compilation with a real hardcore track, but this new one called "Rotting side" is a bit slower, not that hard and more sofisticated with a long break down changing mood from a drivin dark trance to almost dark chill atmosphere in the end.
SYNTRAX closes down the compilation with his track "Reanimator". Hard track, almost with russian feeling in it, fast bass, industrial drums, sharp acid lines. Mad dark chaos from this unknown guy from Israel.
Sooo, Trishula records seems to be established among the many new labels with its third compilation, which is the best for me in the line of their releases. No single bad track for me, everything sounds well produced, no "dark" cheese here and so you have to choose what suits you the most from all the monster dark tracks they choosed for "Crazy goblins and wicked pixies". Thats the way to go and I am looking forward to hearing more from these german/holland acid heads.
Do you like this album? Tell us in our forum.

25.09.2005 | cymoon | magazín