jdi na obsah

Psyfactor - Evil Inside review

forum | english
version

Psyfactor - Evil Inside
(Trishula records 2005)

Psyfactor je mladý talent pocházející z Ruska a po několika výborných věcech vydaných na několika kompilacích, přichází se svým debutovým albem "Evil Inside", které vyšlo jako čtvrtý počin německo/holandského labelu Trishula records.

Psyfactor je dobře známý svými tvrdými nočními tracky a tohle album není výjimkou. Je naplněno rychlými, tvrdě šlapajícími tracky, které mají v plánu odstřelit vaše tělo i mysl. Společná je pro ně tvrdá monotónní basa, tvrdý kick a dravá rytmika, což dohromady vás jistě nenechá stát na místě. Je to hodně hypnotické, ale přesto vás to neuspí. Prostor kolem tohoto tribal základu je vystlaný spoustou efektů, hluků, strašidelných samplů, dlouhými temnými melodiemi a na vrcholu toho všeho jsou posazené agresivní ostré synťáky, které vám kroutí mysl a snaží se vyrvat duši z těla. Atmosféra je temně bahnitá, plná zvláštního hlubokého napětí. Všechny věci jsou výborné a dobře zvukově vyprodukované.

Nehodlám popisovat track za trackem. Nevidím k tomu žádný důvod, jelikož všechny tracky jsou si trochu podobné a to je další mého úhel pohledu na tohle album. Mohlo by být trochu víc kreativní. První track je příjemný rozjezd a příprava na rozbouřené časy, je jednoduchý, monotónní, ale dobrý. Poslední dva tracky jsou melodičtější, dalo by se říct, že jsou to tracky skoro na ráno, přestože jsou stále hodně tvrdé. Všechno ostatní mezitím zní už ale celkem podobně. Samozřejmě, že každá věc má něco svého, ale já tu mluvím o celkovém pocitu.
Pokud bude Psyfactor vydávat někdy další album, a já doufám, že ano, ocenil bych, kdyby trochu víc zapracoval na hudebním toku celého alba, protože jinak se mi tohle jeho debutové moc líbí. Silné masivní noční záležitosti vytvořené jeho osobitým stylem a kvalitní produkcí mě nechávají doufat, že nás příště ještě překvapí. A schopen by toho měl být. Dobrým příkladem může být chilloutový track, který právě vyšel na kompilaci od Ajana records.

V tomhle albu je určitě ukrytý ďábel. Je to můj styl a doporučuji každému vážnému milovníku hutné agresivní temné noční muziky, která má kořeny v trancu, a také každému dark trance djovi, protože tohle bude na parketě určitě masivně fungovat, cokoliv si z alba k hraní vyberete. Psyfactor tohle dokázel předtím a dokazuje to i na svém album. Tohle si sežeňte!

A jak se vám líbí tohle album? Napiště nám na fóru.

english version

Psyfactor - Evil
Inside
(Trishula records 2005)

Psyfactor is a young talent from Russia and after a few very good tracks on various compilations he is coming with his debut album "Evil Inside" released as the 4th Trishula records release.

Psyfactor is well known for his strong full power night time tracks and this album is no exception. It is filled with fast, hard driving tracks kicking your body and mind out of space. The basic definition is his fat monotonous bassline, strong kick and driving pads and all together make you move all the time for sure. It is very hypnotising and never let you fall asleep. The tribal base is surrounded by a lot of effects, noises, spooky samples, long dark melodies and at the top of it a raw aggressive sharp synths are twisting your mind and trying to tear off your soul out of your body. The atmosphere is dark, muddy, full of deep tension. All the tracks are kicking and the production is great.
I am not going to describe track after track. I dont see a point doing this since all the tracks are a bit similar and this is another point of my view on this album. It lacks more of creativity for me. The first track is nice setting off for the storming madness, it is simple, deep, monotonous, getting us ready for the full power. The two last tracks are more lighter in the melody lines, quite a morning tunes in some parts. But everything else in between sounds a bit same. Of course there are some differences, but I am talking about the global feeling.
I hope Psyfactor will put more effort in taking us on a bit more exciting journey next time. I hope for his second album, because I really like this one. Full power massive night tracks with his unique style and good production make me believe he is able to surprise us next time. And he should be able to do that. The chillout track he has released on Ajana records can be a good example.
There is definitely an evil inside this album. It is for sure my style and a must for every serious lover of fat dark aggressive night driven music with trance roots and especially for all of you dark trance djs, because the effect on the dancefloor must be massive whatever you choose to play. Psyfactor prooved that before and prooved that now with his album. Go and get it!

Do you like this album? Tell us in our forum.

26.06.2005 | cymoon | magazín