jdi na obsah

Space Invaders - Mutant Star is back!

flyer

club
03.09.2011
Matrix (Praha)
Koněvova 13, Praha 3 - Žižkov
GPS 50°5'15.073"N, 14°27'17.270"E
map

DJs

Djane Lolla (Zero Point)
Shpack (Planet Blue Society)
Tranceformer (Yupisashi)
Plech (Tuesday Night)
Ondrej Psyla (Mystical Waves)

Live Acts

Mutant Star

Deco

Planet Blue Society

Info

Klub Matrix prošel rekonstrukcí. Přijďte se přesvědčit sami v sobotu 3.9. na první díl noci Space Invaders. Do 22:00 je vstupné zdarma! Začínáme od 21 hodiny.

Info:
MUTANT STAR:
Projekt Mutant Star byl založen koncem roku 1999 dvěma členy tehdejšího undergroundového uskupení Demimonde. Po vydání debutového alba Demimonde – Mutant Star u labelu Epidemie Records v roce 2000 se členové kapely rozešli do různých multimediálních projektů. Jedním z těchto projektů je právě Mutant Star.
Impulsem pro vznik projektu Mutant Star byla především atmosféra doby na přelomu tisíciletí, naše hudební experimentování dostalo ve stínu kyber evoluce nový rozměr. Naše fraktálové vnímání okolního světa, které jsme do té doby nedokázali pojmenovat, dostalo formu, médium a smysl – objevili jsme hlas svobody – na vlně free parties jsme se nejdříve dostali ke GOA a později i k PSYTRANCE. Dalším důležitým impulsem byl doslova příliv nahrávek od našich známých a od příbuzných, kteří po Goa hodně cestovali (The Sound of Goa Party, Psychadelic Trip To Goa, Trancentral compilation, Shamanic trance atd.)
V současnosti tvoří Mutant Star dva lidé s pestrou hudební minulostí: Ankhabut a Afagddu. Ankhabut je multiinstrumentalista s velkým přesahem i mimo evropské hudební myšlení a často spolupracuje s jinými umělci. Afagddu začal experimentovat s elektronikou již kolem roku 1995 s industriálním projektem stejného jména. Afagddu vydal za svou industriální éru tři dema : "The Womb (96)", "Bodytorium (97)" a „Machine Morque (98)“ některé ve spolupráci s tehdy začínajícím labelem Ars Morta Universum
Hudbu tvoříme v našem vlastním studiu, používáme následující vybavení: Novation K-station, Yamaha and Korg (microkorg) synths, Yamaha sampler, Yamaha Mixer (8 stereo / 16 mono). Půjčujeme si Acces Virus a Akai MPC2000, máme k dispozici živé nástroje (bass a solo kytary, bonga, konga, bicí nástroje, zpěvy). Používáme výkonné Marshall a Hocke lampové zesilovače, Systym, Rega a EV repro. Na živé hraní používáme M-audio s PC a NB s Cubase SX3 (a hodne VST, presetů a pluginů), Reason (a tuny bank a refillů), Logic Audio (díky Cosmovi za profesionální tunning :) a tuny dalšího software (Ableton, WaveLab, SoundForge ...) a cokoliv dalšího co nám přijde do ruky :)
Po dvou leté pauze zahrajeme 3.9.2011 na akci Space Invaders!

DJANE LOLLA
O elektronickou hudbu se zajímá od svých patnácti let. Zpočátku hrála trance a techno z vinylových desek. Když v roce 2005 poznala psytrance a jeho subkulturu, vyměnila gramofony za playery.
Na počátku roku 2006 již pravidelně hrála na psytrance parties a záhy se spojila se Zero Point Crew. Od té doby se mimo většiny podstatných českých festivalů (Mystical Ritual, Mystický Les, Spring Adventure, Mascadelix, Goblinarium, Taranis, Kruh, Bios, MoBio, Švihov, Mealstrom, Cyklista) objevila také na Slovensku, v Portugalsku (Shamanic Festival) a Polsku (Małpi Gaj VI OA - by Monkey Forest). Často vystupuje v pražských i mimopražských klubech, zaměřených spíše na minoritní hudební směry. V Praze jste ji mohli slyšet například v Crossu, Abatonu, Styxu, Cafe baru O2, Boileru, Visitoru, XT3 aj. Od roku 2007 pravidelně hraje na Legalizaci - Million Marihuana March. Podílela se organizačně na pravidelních multižánrových tanečních akcích Czech Point v Abatonu, kde se stala rezidentkou psytrancové stage.
Na parties s oblibou hraje noční temný DARK s melodickými zvuky v rozmezí 148-150 bpm, ale nebrání se ani osvěžujícím výletům do jiných žánrů.

SHPACK
S akcemi jsem odstartoval kolem roku 1996, kdy jsem chodil na techno akce. Kolem tohoto roku jsem narazil spolu s KUBUREM na prvnich par psytrance (tenkrat hlavne Goatrance) cds typu TranceSilvania. Tato muzika mne oslovila natolik, ze jsem se ji zacal venovat na plno. Od roku 1997 jsme spolu s dalsima ogarama zacali malovat Backdropy pod jmenem Fluorobotanics. V roce 1999 jsem zjistil, ze mne uz nebavi bit pouze dekoraterem a posluchacem na psyparties a zacal jsem ochutnavat mixovani. Od roku 2001 jsem spolu s AIKEM, KUBOU a CASPEREM clenem crew PlanetBlue. Mame za sebou jiz nepocitane akci. Nejcasteji mne muete slyset v klubu LETKA, kde jsem residentem a taky tam mam na starosi promo.

ONDREJ PSYLA
Ondřej Valenta aka dj Ondrej Psyla pusobí na české psytrancové scéně od roku 2001. Jeho djská kariéra začala v roce 2004 a již od roku 2001 organizuje psytrancové akce. Nejdříve byl členem uskupení Trancedelic a od roku 2004 se stává zakládajícím členem uskupení Mystical Waves.
Pod touto hlavičkou funguje do dnešních dnů. Sety které prezentuje se pohybují od 135bpm (progressive trance) přes 145bpm (ranní melodický fullon trance) po 148bpm (noční psytrance).
Rád prezentuje tracky těchto umělců: Protonica, Ovnimoon, Ace Ventura, Liquid Soul, Symphonix, Jaia, Zen Mechanics, Nok, Freq, Suntree, Aerospace, Earsugar, Gaudium, Andromeda, Zyce, Nerso, Flegma, Sideform, Ectima, AMD, Sangeet, Aphid Moon, Corona, Tristan, Bitkit, Opptokopler, Ephedrix, Aquila, Fearsome Engine, Virtual Light, Sufi, Digicult, Dickster, Burn In Noise, Etnica, Pleidians, Silicon Sound, Atma, Electric Universe, Braincell, Rastaliens, EVP, RealityGrid, Archaic, Trold, Imaginary Sight, Penta, Psymmetrix, Parasense, Lemurians, Scorb, Suria, Hoodwink, DISSOCIACTIVE, Fungus Funk, Asimilon, Dust, Pantomiman, Ianuaria, Mole a spousty dalších.
Roku 2004 začíná vystupovat v chill outu s flétnistou Andy Warholem. Ve svých vystoupeních preferuje psychill, dub a ambient. V chill outových setech preferuje více času na hraní pro lepší pocit a atmosféru vytvořenou v průbehu djského setu.
Jeho působištěm je Praha.
V roce 2008 se stává label djjem Goblin Records. Tento label se zaměřoval na temnější odnož psytrancu – dark psychedelic. Jeho hraní se ubíralo jiným směrem a tento label v roce 2010 opouští.
Působí nebo působil jako rezidentní dj v řade klubů po ČR a SK– Bio Cross (Cross Club-Praha), Music Revolution (Cross Club-Praha), Magic Waves (Cocoon Club-Lovosice), Night Life (New Ripley-Plzeň), Brain Waves (Ultima-Jihlava), Psy Mission (Vrchlabí), Chill out club Brezno.
Jeho sety zazněli na všech důležitých událostech v ČR a na Slovensku ( Walpurgis Night, Taranis, Hill-Top Festival, Mystika, Bios, Mystical Ritual, Spring Adventure, Chvatimech, Soundfeer, Milion Marihuana March, Kacabaja).
Zahrál si v klubech Roxy (Praha), Subclub (Bratislava), Cross (Praha), Perpetum (Brno), Letom Svetom (Košice), Magic (Brezno), Chill out cafe bar (Brezno), Fabric (Ostrava), Central Station (Praha).
Dále také hrál v Nizozemsku, Polsku, Rakousku a v nejbližších měsících se chystá do Řecka, Maďarska, Itálie a Německa.
Každý rok připravuje v červnu festival Mystical Ritual. V roce 2011 oslavil tento festival sedmé výročí. Funguje jako booking manažer pro Mystical Waves djs (Gulliwer – Dwaid – Ypsylon – Rahmanin).
Jeho djské sety si můžete poslechnout na jeho soundcloud či jeho myspace.
http://soundcloud.com/ondr​ej_psyla
http://www.myspace.com/ond​rejpsyla

Entry

do 22:00 free, po 22:00 60,-

Ondrej Psyla

Komentáře

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.
Obrázek uživatele clearfie1971

Ведь интересный материал. Не стесняемся, комментируем активнее.

Ведь интересный материал. Не стесняемся, комментируем активнее.