jdi na obsah

Mystery World NYE 2006 report a fotky

Report a fotky ze silvetrovské Mystery world party v rakouském Innsbrucku.

Ještě pár dní před Silvestrem jsme nevěděli, co vlastně budeme dělat, když tu náhle došla zpráva z Rakouska, že Natan a spol. si usmysleli uspořádat řádnou Mystery World jízdu v jejich domovském městě vklíněném do alpských velikánů Innsbrucku, navíc s Four Carry Nuts live, takže nebylo moc co řešit.

Po monumentálním sjezdu z alpských výšin dolů do údolí s výhledem na celý Innsbruck se začínajícími ohňostroji, jsme na místo dorazili krátce po začátku. Celá akce se konala v přízemních prostorách olympijského stadionu, které hodně připomínaly pražský Matrix, asymetrií prostoru pak Milovice. Pánové Bonzo a Vorticon už to pěkně pomalu a tvrdě rozjížděli, lidé se pomalu trousili, posedávali, potancovávali, až tak nějak přišla ta věhlasná půlnoc, která ovšem v zatím poloprázdném klubu moc extatická nebyla. Rakušáci jsou asi zvyklí dostavovat se až pozdě v noci, takže jsme rychle vyrazili na terasu stadionu připít si s čajovníky a obhlédnout innsbrucké půlnoční ohňostroje, z nichž jeden opravdu velký explodoval přímo ze střediska na vrcholu hory tyčící se vysoko nad Innsbruckem.

Ale už rychle zpátky do tepla, kde se hromadilo stále víc a víc lidí. Tim Schuldt a Detlef Funder si pomalu chystali fidlátka a v půl druhé spustili na plný plyn. Je pravda, že už se zrovna s tvorbou nových tracků nepřetrhnou, takže valili klasické staré fláky, což mě osobně vůbec nevadilo. Konečně si je člověk mohl užít v živém provedení. A to opravdu hodně živém. Základ samozřejmě z notebooku, Detlef do toho vyhrával na klávesy, Tim tam sem tam šoupnul nějaký sampl, zvuk apod. ze softwaru a hlavně hrál všechny ty kytarové party živě. Bylo o co stát a jejich kombinace tvrdých techno rytmů, nabroušené kytary a vřískajících goa syntů hýbala naplněným parketem.

Po Four Carry Nuts nastoupil za mixák Natan se Shodanem a na střídačku to rozjeli v pěkně rychlém a tvrdém tempu a vybranými temnými kousky drtili všechny přítomné.

V 7 ráno začal oblažovat stále ještě poměrně plný parket Jaffa z G.O.W., takže si publikum užilo řádnou dávku dánského hyper soundu, který jsem já už značně znaven prodřímal v autě, po něm moje maličkost a party po poledni nekompromisními rytmy zakončoval Vorticon, ale to už jsme stoupali strmě po úbočí hor vstříc novému roku.

31.12.2005, Olympic Stadium / Lounge Room - Groundfloor, Innsbruck, Austria
Line up: Four Carry Nuts live, Bonzo, Cymoon, Jaffa, Natan, Shodan, Vorticon
Chillout: Benzen, Kaiser Soze & Julius

06.01.2006 | cymoon | reporty