jdi na obsah

Kurofusion (Parvati Records)

Druhý ze tří chystaných rozhovorů s účastníky, prosincové mikulášské pumelenice MASCADELIX, tentokráte přímo ze severských lesů.

Sandro jak si se dostal k elektronické hudbě

Elektronickou hudbu jsem začal poslouchat hodně dávno.Uchvátily mě projekty jako Mr. Oizo, Goldfrapp a Daftpank a to hned,když jsem je uslyšel.Tyhle věci mě motivovaly k experimentování a začátkům tvorby mých vlastních tracků ve Fruity Loops studiu a Nuendu.Začal jsem když mi bylo 16. Každopádně počítač nebyla jediná forma hudebního vyjádření kterou jsem zkoušel.Vždycky jsem miloval hru na všechny možný nástroje,pamatuju si, že moje ruce nejlíp komunikovaly s nástrojema do kterých se dá bušit, bubny, tamburiny apod. Tahle záliba mě dostala do několika kapel.

Jakou hudbu posloucháš normálně, pouze elektroniku, nebo čerpáš inspiraci
i jinde?

Hmm, osobně mám rád leccos, poslouchám hodně různé hudby.Kupříkladu Astor Piazolla, Method Man, Dilated Peoples, Morbid Angel, Type O Negative atd.
Myslim ze různorodá hudba ti otevře oči mnohem víc než jen jeden styl.

Když zrovna neděláš nic spojené s poslechem či tvorbou hudby, čím se zabýváš.

Hmm, hodně mě zajímají bojová umění a malování. Připadá mi to jako zajímavé menu pro duševní rozvoj.

Na čem teď zrovna pracuješ? Mluvili jsme z Whrikkem o vašem projektu Zixa,
je to teď tvoje hlavní náplň.

Dá se to tak říct, projekty jako Zixa a Sonic Death Monkeys s Fata Morganou mi teď přinášejí zajímavou alternativu každodenního života. Někdo vytvoří smyčku, dá mi jí a já do toho hrabu a hrabu a pak to vrátim zpátky.Pro mě má hudba hodně širokou škálu zajímavejch aspektů, jako třeba více lidí zainteresovaných v jednom projektu. To je přece nádhera ne? Spolu jsme o tom mluvili v souvislosti se sítí v rámci naší školy. Všechny naše projekty využívájí sílu soft/hard synthů,mysl rozpouštějících efektů a vychytanejch (A7/HR824/HS80M) monitorů.

Na jaké vystoupení vzpomínáš nejradší?

Hmm, asi to bude některá z parties mé sestry, která se konala v atmosferickém sklepě nejmenovaného, ale velmi známého bankovního komplexu.
Neskutečná pohoda, kde všichni vytvářeli různé druhy umění. Napadlo mě, že bude zajímavé, až tohle potom někdo objeví za 300 let, co si bude myslet :)

Na co se můžeme těšit na MascadeliX

Tak nejvíc se asi těším na vás, myslím že psytrance party mají obrovský potenciál spojovat s prolínat duše z celého světa a to vede k pravým
důvodům proč jsme tady. Jinak můžete čekat
příběhy kde se sonika potkává s čistou magií a melancholií, a kde se noty milují v korunách stromů :) Posílám hodně lásky z Haarlemu a už si brousim zuby..

Tak díky moc za rozhovor

17.11.2008 | psyrix | magazín