jdi na obsah

Interview s NATANEM

1) Ahoj. Po deseti měsících se vracíš do ČR. Jaké jsou tvé vzpomínky na tvojí první návštěvu?

Ahoj. Je fajn, že s vámi mohu opět spojit síly. Můj kontakt s Prahou byl skvělý, ale neměl jsem čas užít si toto nádherné město, protože jsem hned po party odjížděl. Pamatuji si velmi dobře na ten silný, pohotový dav na parketě, tak i na fajn Djs, které jsem poznal v Matrixu.
Také musím vzpomenout velice dobrou party organizaci. Určitě velmi pozitivní zážitek.

2) Co se událo za těch deset měsíců od vystoupení v klubu Matrix?

Kromě mých djských aktivit pro Parvati a Inpsyde media records se soustředím na projekty jiných labelů a to v různých úlohách. Jako compiler, spolu s Valeriem z Inpsyde media jsem právě dokončil novou kolekci nevydaných tracků pro Golden Dawn records. Jako producent spolu se svým partnerem Djjem Shodanem pracujeme na 2 nových trackách pro Inpsyde media a pro Mistress of evil records. Velkým promotérským úspěchem bylo vybrání 3000eur pro oběti hrozivých tsunami. Sbírka byla investována do vybudování domu pro děti, které se ocitli bez střechy nad hlavou na Srí Lance.

3) Hrál jsi na party v San Franciscu @ Jaká je scéna ve státech?

V San Franciscu vládne jistá, nádherná směs uměleckých a společenských nálad, která chytí za srdce každého, kdo se nechá "nakazit". Co se týká psytrancu, fungují tu různé zajímavé skupiny, které mají v tomto ohledu co nabídnout. Mám dobrý pocit z toho, že jedním z cílů těchto skupin je přinést znovuzrození právé psychedelické trance scény. Hlavně když si uvědomíme, jaký význam mělo San Francisco pro psychedelickou muziku už od 60tých roků…A co říci o tancujícím davu….Mindfuck!! Je to jeden z těch nejúletovějších, nejdivočejších a nejvíce mozek-stimulujících, jaký jsem kdy střetnul.

4) Co je nového na tvém labelu Wirikuta recordings?

Po vydání nového alba Droidlock připravujeme vydání debutových alb projektů Ghreg on Earth z USA a Vegetal zeŠvédska. Pracuje se také na albu od Peacespect.

5) Je nějaký posun v psytrance?

Vývoj psytrancové kultury, jako celku, je globálním produktem naší moderní doby stejně jako i přímým výsledkem uměleckých hnutí a tradicí, které se objevovali v minulosti. Samozřejmě, že je v něm vývoj a posun. Psytrance music je vždy o krok dopředu. Je to neustále se rozvíjející se destilace elektroniky, která tu bude na vždy. Na druhé straně, tak jako všecko ostatní v kapitalistických podmínkách. Psytrancový trh prožívá odklon od původních cílů tohoto umění a to směrem k utváření strategie okolo hudebního marketingu. Proč, do čerta, by se celé hudební labely označovali jako "full on" a nebo "dark"? Protože prostě prodávají trend místo "pravé" hudby a budují tak sub-kulturní rovinu v měně zisku. Místo toho, aby podporovali upřímnost, poctivost a kreativitu svých umělců. Je to smutné tvrzení, které v součastnosti platí o některých takzvaně nezávislých "undergroundových" labelech tak, i o některých už zavedených a uznávaných. Současně však underground zůstává skvělou sférou pro široké spektrum psytrancových projektů. Je jasné, že nezávislé labely můžou hudebníkům jen málokdy poskytnout prostředky na finanční přežití. Za to jim však nabízejí pnou uměleckou svobodu a přístup k neustále se rozšiřující hudební komunitě. Nabízejí tu pravou alternativu k současnému "ziskuchtivému" ataku na hudbu a to je vždy pozitivní.

6) Co se ti líbí na parties a co naopak nelíbí?

Miluji lidi, hudbu, hraní, místa...Nemám rád nikoho a nic co se poflakuje okolo...

7) Tvá současná top 10?
Aktuální top 10 nevydaných tracků bez určení pořadí

GHREG ON EARTH Toth Sphere
CATATONIC DESPAIR assassins do not die
DERANGO masterdamnit
RED I JEDEYE mind expansions
MWS stinger
ZIK+OCELOT+PARA HALU boszdmeg
JAHBO+KINDZA what has began
VEGETAL ultramilitance
TERMINATOR Borad
GHREG ON EARTH siren star

Velký respekt a palec nahoru pro celou Mystical Waves crew za snahu v podpoře a organizaci psytrancových parties v ČR a všem ostatním okolo ( kteří jsou zodpovědni za fungování) psytrance.cz - bez vás by scéna nebyla taková jaká je - nemůžu jmenovat úplně všechny, je vás hodně, ale vy víte, kteří to jste! Děkuji za tento rozhovor:-)

08.09.2005 | Ondrej Psyla | magazín