jdi na obsah

DJ ZOOCH a Arcona Creation label

Směr toku energie v životě Roberta Anuskevice alias Zooch/Red Serpent, DJe a managera Arkona Creation Art Label, který se narodil v Litvě, se obrátil, jakmile se zúčastnil jednoho soukromého setkání hluboko v litevských lesích, zorganizovaného tvůrci trance hnutí v Litvě v roce 2003 ("High Realm").

Zooch se k nim připojil a spolecně v Litvě organizují festivaly ´Shambala´. V 2007 se "High Realm" přejmenovali na "Yegaveda" a uspořádali festival "Yaga". Dalším festivalem byl "Offworld" ve Velké Británii v roce 2008, kde Robert organizoval jednu noc progressive dance floor. Mezitím cestuje světem, potkává lidi, hraje hudbu, účastní se pořádání parties a festivalů. Poprvé začal hrát jako dj v roce 2004 na malých soukromých parties, pak po celé Litvě. Od roku 2004 hrál v Litvě, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, Irsku, Rusku, Česku ( Cosmig frog 2009) a Velké Británii. Zoochovy sety jsou různé…záleží na události. Můžou být noční stejně tak jako ranní, atmosferické, minimalistické a dokonce funky psygressive sound. Jeho další přezdívka je Red Serpent (Červený had), rád hraje melodickou a soft IDM elektronic, downbeat, ambient&world music.Robert také nikdy nepřestává poznávat nové hudební a vizualní umělce, dekoratéry a prostě tvůrčí lidi. To bylo hlavním důvodem, proč začal přemýšlet o Art Label. Ať už bylo jakkoli neformální, jeho setkání s Pasha alias Diopside&Irishkoy dalo vzniknout Art Labelu s názvem Arkona Creation. DJ ZOOCH hrál mimo jiné i na těchto festivalech: Shambala ( 2006), Tundra ( 2007) , Yaga ( 2007) - Litva, Transylvania calling ( 2007) - Rumunsko, Offworld ( 2007, 2008) - Velká Británie, Systo ( 2008), Trimurti ( 2009) - Rusko, Yaga gathering ( 2009) - Litva

Arkona creation label profil

Setkání s tolika hudebními a grafickými umělci předčilo jejich očekávání. Ta myšlenka pracovat s těmi, jež jsou inspirováni kouzlem života, a prezentují své nepopsatelné výtvory, které evokují zapomenutý pocit lásky a úcty ke všemu krásnému a živému, a dokazují, že nám mohou rozšířit obzory a změnit život ve vzrušující dobrodružství. Tato myšlenka se zrodila v létě 2007 v nádherných slovenských horách a stala se realitou v Anglii, zemi, kde se potkali a získali potřebné zkušenosti, jejich druhý domov. Vzniká Arkona Creation Music&Art Label. Tento label bude mít základnu v Litvě, malé a záhadné zemi u Baltského moře. Co se týče hudebního zaměření labelu, představíme následující žánry: psychedelic, psygressive, funky progress, psy dub, psy breaks and experimental.

Digital Donkey ( Bom shanka records

Digital Donkey alias Jason Rook vytváří svůj specifický druh psychedelické hudby v mnoha různých formách již 8 let, od jeho spolupráce s Liquid Connective v roce 2001. Současný projekt ´Digital Donkey´ odráží celé jeho spektrum hudebního vkusu s vlivy třeba i od psychedelického elektra po hip hop a dává vzniknout opravdu originálnímu…a zcela jistě psychedelickému zvuku. Je jednim z nejvybranějších DJs na současné scéně../
Digital Donkey dále hraje v alternativním projektu s Alem Psymmetrixem ( Psymmetrix - Bomshanka records) Projekt Sketch, které připravuje v létě nové album.

11.01.2010 | psychlo | magazín