jdi na obsah

DJ TUL na Trance Himalaya Connection

Dj TUL je israelský umělec, občanským jménem Tal Ben-Ari, který se mimo jiné zabývá také studiem hudby, zvuku a hudební teorie. Vyzkoušel mnoho hudebních nástrojů jako například klavír, kytaru, harmoniku a flétnu. Až v roce 1996 se poprvé setkal s psytrance music na open air party. Nový zvuk, který slyšel, jej přiměl v roce 1996 k experimentování se syntezátory jako Roland 303 a už po šesti měsících prezentoval své výtvory na menších undergroundových parties.

V roce 1999 odcestoval do Indie a po svém návratu a vybavení studia se začal věnovat hudbě na profesionální úrovni. Svůj styl popisuje jako psychedelický, ovlivněný australským soundem, s mnoha vibracemi, které dostanou lidi do ’tranzu’. Kromě skládání vlastní hudby a vystupování se svým live actem se začal věnovat rovněž djingu.

Po zjištění, že jeho životem je hudba, se začal věnovat skládání a hraní na plný úvazek. Rád kombinuje djing s live hraním a ve svých dj setech používá live elementy, syntezátory a efekty. Na psy scéně působí i jako producent a spoluzakladatel labelu BIONICS. V jeho setu se můžeme těšit na tvrdší psytrance, který jistě sedne do industriální ostravské atmosféry.

8.2.2002 - Trance Himalaya Connection
Djs : Tul, Rawe, Gumid.
KLUB PLANET OSTRAVA
more info...

04.02.2002 | Miro t-man | magazín