jdi na obsah

BABION 2011 ... (open air festival)

Obrázek

Lorem Ipsum Dexempo Multo Šumpoplex !! ... a je tu již 10. ročník tradičního květnového BIOfestivalu, letos opět na 4 dny od 20. do 23. května v lesním tábořišti Tišina u Kožlan :)

Jistě i letos rádi najdete cestu do údolí hlubokých lesů mezi Plzní a Rakovníkem. Na toto kulaté JUBIOLEUM jsme si pro vás nachystali hudební menu vskutku sváteční:

LIVE acts (main stage):
Mr. PECULIAR (Australia, momentalne Hadra records)
PANTOMIMAN ( Russia, momentalne Looney Moon Recods, Pantomiman web, Myspace link, Soundcloud link )
EASILY EMBARASSED (Holland, momentalne Cosmic leaves records, Myspace link)
OMNION ( CZ, Tomáš Reindl live tabla, flute, keyboards, looping vrstveni etc.)
MYTHEMATICA ( CZ,)
GappeQ (Parvati records)
Sousedi (CZ, guitar & cello live )

Djs (main stage):
Retro-AGAR (Rusko, páteční retroset nejen z ruské klasiky let 1998-2005)
MIM (Heart Core Neasi records)
PSYRIX (Hedonix.CZ)
On von onoff (Out of Disorder MIMO.cz)
ALIEN DELON, ver. 003 (MIMO.cz)
SCHWA (Beef Curtains Records.net , Australian open)
Darjeel (Znebes dar jeel von Mähren)
Transformer
Kerray
Plech (Tuesday night on Sunday morning)
Psyla (Spam robot notorious randezvous)
InkFlo, lesní směsss...

ChillOut :
GEM REFLECTION + BENKI live (Gemreflection.cz)
FATCAT & AMBIENTIUM live (Ambientum.com, Fatcat.cz)
SUKULENT live (sukulent.wz.cz)
DEŠI live (didgeridoo a baryton-saxofon, Deshi bandzone)
STANZIM (techno/Stanzim, Quazidelict rec.)
JOSEF SEDLOŇ ( Radio1 essencial typos, myspace/MyJosef)
Plechovo odpolední zmatení jazzíků, Nika77, Dr.Eduza (F2J crew), Gramec, Kerray, Peky, Kashmir, Darjeel, Perplex, H2O, InkFlo, Shantiboy metaclassics and of course... Halluciano Pavarotti & Acido Domingo classics

VideoGlobe screen / Babel TV Broad Casting :
PerpleX, MIMO-TV , Nomm, Kashmir&Alisa, Koza, Siggy, Anarchitect atd...

DecoArt :
Bamboo Element (alias Afreho Kredenc), INFINITOS fireshow team , laser carpet by QUIX, Pantomiman Flying Circus, AMANITA choreoalia, Bio-gadget team,Výtvarný kroužek čtvereček (CZ), CyboFunk, Cyreal, Elemental, 000333&Eviczka Chillium Tremens, atd.

Vzpupné: 350 Kč/den, 500 Kč/2-3 dny, děti a občané zemí bývalé Mezopotámie vstup zdarma !! => předprodej ZDE, ... všechny ceny v sobě zahrnují nezvratnou zálohu a tradiční poplatek za rušení ročního klidu:)

==> více viz http://bio.psytrance.cz nebo www.psytrance.cz
Babion trailer English info (GoaBase)

BABION Last.fm /// fotky z předloňského BIO-NEBIO a ost. Bio festivalů např. ZDE

Jako již tradičně, bude celý víkend rozdělen do úvodního pátečně-sobotního retrobloku s převážně klasickým oldschool psytrance a goa melodiemi, sobotně nedělní statě nabité tím (nej)novějším a nedělně-pondělního závěru s improvizovaným plachtěním toho nejvytrvalejšího, co nám po hektickém víkendu zůstane k duhu.
Rovnou prozraďme, že po loňské degustační návštěvě padla volba při pokusu o letošní jubilejní lineup v duchu „to nej za poslední Biodekádu“ opět na pana PANTOMIMANA, který si v pátek v noci vystřihne svůj oblíbený "retro Dj-set" ze známých i neznámých kousků zlaté éry Parasense a projektů jim podobných, zatímco na sobotu se chystá klasické Pantomiman Cirkus LIVE show, o jehož podobě si raději zatím netroufáme ani spekulovat. Faktem je, že jde o velmi aktivně tvořící uskupení a většinu setu prý budou tvořit skladby naprosto nové.
Na sobotní dlouhé ráno si lze těžko představit kvalitnější levitační zvukoplavbu, než live set v podání australského klasika pana Podivného, který na Bio(ples) „málem“ zavítal již v r. 2004 (muška mu tehdá zanášela o necelý týden vedle, ale snad si ji po onom nástřelu již stačil srovnat:)
Dalším drahokamem do babionské hudební mozaiky bude velmi talentovaná trojice hudebníků ze severního Holandska, vystupující pod nesměle průzračným názvem "EASILY EMBARASSED", jinak Peter Spaargaren dva bratři Nick a Jeffrey van der Schildenovi. Experimentální elektronické hudbě se všichni věnují od r. 2006. Jejich skutečně živě soustružený downtempo-psychedelic-ambient-dub set prostoupí na velké louce tradičně poklidnějším sobotním podvečerem. Denní rozruch před nimi doprovodí čistě akustickým koncertem staří známí Sousedi na violoncello a kytaru a český projekt Mythematica.
Skutečnou lahůdkou letošního koncertního večera bude pak bezpochyby vystoupení sólového projektu multiinstrumentalisty Tomáše Reindla pod libozvučným názvem OMNION. Vše o tomto pozoruhodném hudebníkovi se dočtete na příslušných odkazech či jinde v mezisíti či tisku, nutno však vyzdvihnout, že se jedná o jednoho z mála skutečně mistrovských hráčů na indická tabla ve Střední Evropě, navíc se sympatickou odvahou a citem pro experimentální vrstvení vlastních akustických konstruktů do komplexnějších babionských staveb:)

Afreho palouček a zahrady Semiramidiny:
Chilloutové šapito promění letos v Sedmý div světa známé „Vyšinuté zahrady Babionské“, kde se o titul královny spásy utká 7 finalistek nesoutěžního klání „Semiramiss 2011“.
Netradiční formy velkorozměrových dekorací si letos na svá bedra bere partička nadšenců Bamboo Element, která se již v loňském roce podepsala svou mravenčí prací na výrazné podobě psytrance stage na FREEZE Festu či letním festivalu Mighty Sounds. Za přečtení rozhodně stojí kratší rozhovor s frontmanem "Bambusového Kredence" panem A. (ZDE). Na Babionu se můžeme při troše štěstí těšit na odhalení doposud neznámého atomárního modelu, kterým se tajně inspiroval svého času i Démokritós a později (a úspěšněji) i sám lord Ernest Rutherford.
V prostorách půdy nad umývárnami bude letos namísto Italo-disco poklidný nonstop sleep-out s trvalým tlumeným obarvením a ambientní pokrývkou.

Cunilingvistické hříčky, lidová sloveselost a obrazotvorné písemnictví:
Jelikož se letos stěží vyhnete nesrozumitelnostem všeho druhu, doporučujeme si s sebou na Tišinu přívézt tiskoviny a knihy s pokud možno pestrou jazykovou skladbou a různorodým obsahem i datem vzniku textů… V průběhu festivalu bude probíhat útržkovitá a soustředěná syntéza textových koláží, výroba titulků a dadaistických komentářů stejně tak jako živý směnný obchod knižní a občasopisecký. Nebojte se zbavit bizarních tiskovin ze svých opomíjených archivů a dovalit na oplátku domů něco z podivných pomníčků písemnictví svých bianco soukmenovců z Babionu.
V Baby-On/OFF zóně budete svědky vzniku nových forem starobylých hliněných desek s dětskými piktogramy, jejichž obsah vám zústane navždy mile záhadným. Pro dospělé jsou připraveny pokročilé kurzy komunikace za pomoci "vínového písma" , neboť jak známo, "In Vino Very, Very Tas ..."

Asymptotické práce stavební:
Letošní jubiolejní festival bude zároveň svátkem psychedelického urbanismu nejjemnějšího zrna, které vyklíčí na celém území Babionie mezi středními toky obou ramen potoka Javornice. Šťastným nájemcům chatek a jejich přátelům doporučujeme ze svých příbytků vytvořit skutečné architektonické divy světa. Není důležité ovšem stavbu dokončit, nýbrž s co nejodvážnějším záměrem začít stavět tak, aby byla průběžná podoba objektu v projektu budoucího celku vždy dostatečně patrná. S vyhlídkou na programově nikdy nedokončené stavby můžeme mířiti projektovými záměry dostatečně vysoko do enbes, aniž bychom se jich neodborným zásahem dotkli a tradiční zkrat tak mezi nebem a zemí způsobili. Ideální dosažená výška babionských věžiček by měla být „kam ruka dosáhne“. Více nežli výškou měly by stavby vynikat svoji originalitou a pestrostí.
Vizualizace cíle projektu by měla být dle regulí babionského stavebního úřadu viditelně umístěna na vývěsce před každou stavbou (ať již věží nebo chatkou). Projekt i stavbu prosíme opatřit nápaditým názvem v průvodním hieroglyfickém znění s titulky. Návštěvníkům festivalu by měl být každý stavitelský tým schopen co nejnesrozumitelněji vysvětlit budoucí účel objektu jakož i důmyslně zamlžit význam jeho pojmenování. (co už bio a nebio viz např. ZDE).

Ubytování:
Chatky jsou dávno rozebrány, ale nějaké se mohou ještě uvolnit na místě.Pohodlnější ubytování pár km od Kožlan najdete na statku Hedecko, viz http://www.farma-hedecko.cz/. Nedaleko rybníka (viz mapka) se ovšem nachází další využitelné rekrelegrační středisko ”Ve mlejně", ale tam je o Bio víkendu nějaký motrokářský sraz (prima tip na únik od psychedelie:), takže tam snad ani nezkoušejte volat… Ale do příštích let dobré vědět a zamluvit si včas.. každopádně na půdě umývárek bude ten zmiňovaný prostorný nonstop sleep-out:)

Navigace:
Na Tišinu se letos dostanete tradičně cíleným poutním přísunem po vlastní ose. Popis cesty a dalších náležitostí ohledně Tišiny najdete i na webu samotného tábořiště zde. Podrobnější popis v partylistu.
Vzhledem k omezenému parkovacímu prostoru tábořiště bude letos vjezd do areálu opět omezen (přednost mají účinkující a kolaboranti, obytné dodávky, mikrobusy a vozítka s plně využitou kapacitou). Ze záchytného parkoviště s warm-up zónou na začátku polní cesty před lesem bude zajištěna kyvadlová doprava odpovídajícím přepravním modulem.
Lengo la hii bila shaka itakuwa BAB10N, sisi kuelewa kila mmoja bila lazima sisi wote kuelewa Baada ya yote., itakuwa ni nzuri zaidi na kihisia tasty pamoja kolektiv kutokuelewana.

Západ slunce je zhruba ve 20:50 a východ ve 5:15:)
----------------------------------------------------------
Don't miss this festival if you are serious nicely not enough, yet indeed ready to face this opportunity with a decent spice of your own inventive creativity and humor. All you will need is laugh:)

Deconfusing the mind-evolving language plexus of Babion will help everyone to feel once again the chaotic power of diversity in which the seamless sense of the world of words would gradually grow dissipated and corrupted in fairly playful and humorous ways... untill the machine wrapped with butter can easily stir orange bucket of molten geriatric plaster giddy 35 millimeter rainbow band aid fireworks rubber cat:) No budget.
But dont worry, all this will reassembly safely back to pretty united understanding and peaceful mornings. Good night.

Share on FakeBook , Share on LastFM
Festival podporuje velmi sympatický měsíčník o alternativní kultuře Kultovní pecka:)
Flyer preview

20.04.2011 | perplex | novinky

Comment viewing options

Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
vojta2's picture

:-)))) takže Djˇs je jasno , co mají hrát na Babionu ???

:-)))) takže Djˇs je jasno , co mají hrát na Babionu ??? :-))) NO , projistotu si to přijedeme zkontrolovat.... :-)

vojta2's picture

Můj občasně oblíbený hraniční pozitivní humor...... (pro

Můj občasně oblíbený hraniční pozitivní humor...... (pro někoho až za-hraniční) , no těšíme se.....

Anonymous's picture

jestli posles jeste zitra, neni problem, nijak striktne to

jestli posles jeste zitra, neni problem, nijak striktne to neresime, ale od pozitri uz neposilejte.

jinak tu mala rozprava s Easily Embarassovcema: http://bio.mimo.cz/babion...

tu preklad babion zamlžovačem http://translate.google.c...

perplex's picture

Tak http://bio.psytrance.cz je nyní aktualizováno v plné polní,

Tak http://bio.psytrance.cz je nyní aktualizováno v plné polní, pokoukáníčko a zmatené počteníčko si v klidu dejte, náležitě vás navnadí a navede....
Kdo by se chtěl účastnit kreativního workshopu v týdnu před akcí, napište na booking@mythematica.com a domluvíme více.. dik

perplex's picture

Předplatné ve výši 300 Kč/den nebo 400 Kč/ víkend zasílejte na

Předplatné ve výši 300 Kč/den nebo 400 Kč/ víkend zasílejte na číslo Bio-účtu: 1100228023 / 0800 (Česká Spořitelna) nejpozději do 15.5.
Do zprávy pro příjemnce uveďte jednoznačně kolik a jakých vstupenek platba obsahuje, alespoň jedno nelehko zaměnitené jméno/nick, pod kterým budou předplacené vstupy zaneseny do guestlistu u bran Babionu a raději i nějaký kontakt (tel./email/nyx ID apod.)

Anonymous's picture

a chápu správně, že bude rozhodovat datum odeslání peněz na

a chápu správně, že bude rozhodovat datum odeslání peněz na účet? všiml jsem si předplatného až teď a do 15. určitě přijít nestihnou, tak abych je neposílal zbytečně :-) díky